27.4.2013 dvoj zápas SKP Rakovník vs. FC Jesenice

27.04.2013 19:02

Stalo se co se stalo. Já osobně jsem ale rád, že když už se to stalo, stalo se to po našem bojovném a sympatickém výkonu. Myslím, že všichni vědí o čem mluvím.

První ze sobotního zápasu byl v kategorii starší přípravky. Byli jsme v plné sestavě, nechyběl nám jediný hráč, děkuji rodičům za to jak k fotbalu svých dětí přistupují, málo který tým má takovou základnu a takovou docházku. Když už hráč nemůže, je řádně omluven.

Chtěli jsme odčinit hanebný výkon proti Kněževsi a tak kluci byli upozorněni na kvality soupeře a na skutečnost, že poslední zápas hráči Jesenic vykázali překvapivě vysokou výhru (12:0). Naši hráči byli dobře nalazeni a přišlo nám, že si význam zápasu uvědomují. Zápas většina rodičů viděla a tak slyšte náš (s trenérem Fišerem jsme se shodli) názor:

Kluci podali velmi sympatický výkon, hráli disciplinovaně, měli jsme šance, měli jsme i více ze hry. Soupeř ale byl rovněž velmi nebezpečný a to zejména díky své hlavní opoře, hráče s č. 8. Tento hráč na sebe dokázal navázat několik hráčů a ikdyž jsme ho místama ztrojovali, tak se směle do nás pouštěl a nejednou přes tři hráče přešel. A tak se i stalo, že soupeř šel do vedení a tak i skončil poločas. O přestávku jsme mohli klukům vytknout v podstatě jen jeden hlavní nešvar a to takřka nezakončování střelbou. Jakoby naši hráči chtěli míč donést až do branky, případně před branou kombinovali a kombinovali jako by chtěli ještě lepší pozici na zakončení, než jaká se jim nabízela. Proto jsme je o poločas povzbudili a žádali častější zakončení. A opět musíme kluky pochválit, protože kluci se pokoušeli druhý poločas zakončovat rozhodně častěji. Jak čas utíkal, nám se krátila doba, která nám zbývala na otočení zápasu. Navíc soupeř vycítil příležitost a nemilosrdně ze zadu čistil naše pokusy. Ve středu zálohy pak čaroval zmiňovaný hráč s č. 8 a způsoboval nám opravdu velké problémy. Kluci chtěli strašně moc zápas otočit, makali naplno a snažili se soupeře přehrát. Přenášeli hru, vymýšleli uličky, zápas měl oboustraně obrovský náboj. Chvilkama kluci vytvořili na soupeře slušný tlak, ale ten odolával. Nicméně podařilo se nám srovnat po krásné kombinaci, ale soupeř odpověděl, opět u toho byla ,,hvězda,, soupeře a musím uznat, že poté, co přešel přes naši obranu, bravurně a nezištně vyhodnotil situaci a nahrál svému spoluhráči, který do odkryté branky vstřelil branku. Nicméně ani po tomto, kdy do konce utkání zbývalo sotva 5 minut naši hráči nesložili zbraně. Přestože kluci věděli, že konec zápasu se nezadržitelně blíží, tak se pokusili o nemožné a do poslední minuty makali naplno. Tato snaha byla odvděčena ,,alespoň,, vyrovnávacím brankou, ač víme, že jsme si nesměli dovolit klopýtnout.

Po krátké pauze jsme šli do druhé nesmírně těžkého zápasu. Přiznávám, že pokud bych věděl, jak bude prvý zápas fyzicky náročný, pokusil bych se druhý zápas z kategorie mladších žáků přece jen někam posunout, na druhou stranu, kluci to zvládli a jako příprava do vyšší kategorie to je jedině k jejich dobru.

V druhém zápase to bylo o vůli a o důrazu. Soupeř byl o dost vyspělejší, navíc neměl v nohách jeden náročný zápas. Přesto jsme na soupeře vyrukovali bez bázně a hany a z počátku byli lepším týmem a to i navzdory tomu, že v sestavě soupeře byl i hráč s číslem 8 (zde ale s č.10) který si rovněž šoupnul dvojzápas, ale kterého jsme dle mého mínění v druhém zápase pokrývali mnohem lépe a důrazněji. Nicméně tempo jsme nedokázali udržet do poločasu jsme dostali dvě branky, soupeři jsme i přes několik opravdu slibných šancí gól vstřelit nedokázali. Druhý poločas jsme už dopředu nebyli tak nebezpeční, ale statečně jsme odolávali. Výsledné skore 5:0

Co tedy říci závěrem. Pokud by se nám podařilo prvý zápas přeci jen vyhrát, byl bych naprosto spokojený. Takto je tam ta drobná  pachuť toho, že musíme čekat co bude následovat. Pokud se od toho všeho oprostím, tak ale kluci předvedli velice dobrá utkání, soupeř byl kvalitní a pro nás je to obrovská motivace, abychom se hned ve středu pokusili náš výkon ještě zlepšit vyhrát. Klukům děkuji za předvedený výkon, vždy jsem tvrdil, že předvedený výkon je v této kategorii důležitější, než výsledek, který se následně zanese do tabulky. K naší hře proto musím pouze zopakovat, že musíme se snažit zakončovat, zakončovat a opět zakončovat !!!!!

Nejvíce si cením toho, že to kluci nezabalili a opravdu makali do posledních vteřin. Podporovali se a ikdyž jsme prohrávali makali jsme naplno, U nikoho jsem neviděl, že by se na to vykašlal s tím, že to nemá smysl.

PS: Pochvalu si zasluhuje i rozhodčí, který se nenechal ,,zblbnout ,, a dle svých možností pískal spravedlivě na obě strany

Petr Tureček - dnes se ti zápas mimořádně povedl, soupeři z tebe byli asi dost něšťastní

Kuba Hornof - V prvém poločase ješě kluci měli více sil a tak na tebe nešlo tolik střel jako na Petra, přesto jsi zachytal spolehlivě, stále ale budeme pracovat na důrazu

Vláďa Helt - dělal jsi co jsi mohl, ale těm dvěma brankám jsi zabránit nemohl, tým si svým výkonem podpořil. Jsem i rád, že sis to v druhém zápase zkusil v poli, abys nezapomněl, jak náročné to je odmakat zápas, když nejsi v bráně. Mimochodem v poli jsi se rozhodně neztratil

Pepa Kougl- pomáhal jsi, jak jsi mohl, už jsi dělal i výlety, rozdával jsi míče. Soupeřova ,,osmička,, ti řádně motala hlavu, ale to jsi nebyl jediný, odmakal sis své

Dan Mašek - nasazení a důraz jsi předvedl dnes mimořádný  a to v obou zápasech,  jedině bych ti trošku vytknul, že ti dnes míč trochu více odskakoval než by bylo zdrávo

David Řezáč - taky jsi svedl několik soubojů a zjistil jsi, že jsou hráči, kteří jsou stejně rychlí jako ty a proto se musí makat naplno. Nicméně i u tebe jsem s výkonem spokojen

Zdenda Strnad - zamakal jsi v obou soubojích a dnes tam bylo i nasazení. Na tvoje dovednosti jsi dnes zahrál nadprůměrně, takže dnes snad ani nebudeme připomínat tu zpropadenou rychlost, rychlost ....:-)

Jirka Vydra - sprintoval jsi, rozdával jsi  míče, vracel ses. Když tě faulovali (ošklivě zezadu), pochopil jsi, že  je faul odpískán a další emoce jsou zbytečné, prostě tohle je fotbal. K fotbalu dokonce patří i to, když tě tě soupeř ošklivě přišlápne a navíc je z toho gól. Utřel sis trávu z obličeje a šel jsi dál makat. Takto to musí zvládnout všichni

Tomáš Itner - hodně jsi přemýšlel, jak na obranu vyzrát, rozdával chytré nahrávky i důraz byl. Jen zapracujeme na rychlosti a výbušnosti

Šimon Procházka - rozhodně poctivě odmakaný zápas, resp. oba dva zápasy jsi jel naplno. Zodpovědně jsi se vracel a i pomáhal dopředu. Snad jen že jsem doufal, že tvoje jedovatá levačka nějaký ten gól dá, nevadí, stane se tak příště

Maks Palistrant - od tebe výborně odehrané zápasy, víš že jsem s tvými výkony v současné době spokojen, takže k tobě jen malinkou výtku, aby nahrávky od tebě měly vždy smysl, asi 3x jsi nahrál na naše obránce v situaci, kdy to chtělo rozehrát dopředu, zpětnou nahrávkou jsi zbytečně zkomplikoval hru a dostal obranu pod tlak

Lukáš Konopásek - i nadále pokračuješ ve svých vysokých výkonech, rychlost ti nechybí, opakovaně jsi soupeři znesnadnil život, tím, žes ho napadal. Ale i k tobě musím uvést, že jsem si přál častější zakončení. Tvoje střely (stejně jako Šimiho, Červíka a dalších) jsou opravdu jedovaté a nebezpečné a v tomto směru jsme soupeře opravdu šetřili.

Honza Červený: SUPER a ty víš, co mám na mysli. Když ti takový přístup vydrží, nebude to mít chybu.

Filip Koc: dostal jsi šanci až v druhém zápase a myslím si, že jsi sám viděl jak moc byl soupeř rychlejší. Tvoje snaha nahrát se ti nedá upřít, ale vše by muselo být podstatně rychlejší

Honza Benedikt - nedostal jsi tolik příležitosti, kolik bych si já ale určitě i ty představoval. S ohledem na to, jak se zápas vyvíjel a s ohledem na to, kolik nás bylo, to prostě takto dopadlo. Nicméně i tvé výkony jdou nahoru (jen ta střelba nás hodně zlobí) a tak budou příležitosti jindy

Tomáš Vašmucius - rozhodně jsi zahrál dobře, i jsem už skoro věřil,  že opět zakončíš své sólo přes půlku hřiště brankou, bohužel ani to se nám dnes nepovedlo - nevadí. Nicméně musím tě upozornit na to, že do soubojů musíš chodit důrazně tělem, samozřejmě bez faulů. Opakovaně mi přišlo, že jsi až moc často jakoby doloval míč nataženou nohou, jakoby tělo do toho souboje nechtělo jít.

Jirka Holý - odehrál jsi ,,jenom,, jeden zápas o to více si cením (i u tvých rodičů) že se snaží dělat maximum pro to, aby jsi se zúčastnil alespoň tak,  jak jen to je možné. Prokazuješ, že tě můžeme postavit kamkoliv a ty tolo tam odehraješ, takové hráče potřebujem.  Teď si zrovna nepamatuji, jestli budeš ve středu na zápase, ale rozhodně bychom to potřebovali

Tak snad jsem zase na nikoho nezapomněl. Dnes více než kdy jindy Vás (zejména, ale nejen rodiče) prosím, pokud byste měli jiné vidění a hodnocení těchto zápasů, napiště ho do pokecu nebo mě na mail, ať moho konzultovat i jiné názory, diskuze je důležitá. Díky

PS: když by nebyl jeden turnaj, seženeme jiný :-)