okresní přebor starší přípravky Tatran Rakovník vs. SKP Rakovník 9.9.2012

09.09.2012 11:32

Dnešní hodnocení bude mnohem stručnější, protože dnes nebudu hodnotit jednotlivce jmenovitě. Pokud někdo očekává, že po prohraném zápase v kategorii starší přípravky budu pouze nadávat a říkat, jak jsme hráli špatně, nemá pravdu.   Ve stručnosti průběh zápasu.

Před výkopem jsou kluci mimo jiné důrazně upozorněni, že nebudou přehušťovat střed, neboť soupeř vyznává taktiku dlouhých nakoupávaných míčů, v zádu věc řeší zejména odkopem, snaží se hrát až na polovině soupeře. Hra na malém prostoru mu tak vyhovuje. Rovněž jim byl připomenut středeční zápas proti Kněževsi, kde měli kluci vysoké nasazení. Instrukce zněly, hrát hodně po stranách a pokud na svoji stranu nalákají tak 3 hráče soupeře, je nutné hru přenést na druhou stranu, případně dozadu, hru roztáhnout.

Úvodní výkop, naše hra je naprosto neorganizovaná, soupeř má v rychlém sledu asi tři šance. Tedy se stalo, to nejhorší, čeho jsem se bál. rychlé nakopávané míče nám způsobovaly velké problémy. Naštěstí tato situace trvala opravdu maximálně 5 minut a pak již jsme se zorganizovali a začali praktikovat naši hru. Soupeř už mohl občas hrozit pouze brejky, které jsme ale již celkem dokázali zneškodňovat. S tím, že jsme ale převzali otěže se dostavila naše největší slabost, na kterou trenéři už několikráte upozorňovali a která bujela a dnes se ukázala v plné velikosti. Tím problémem je samozřejmě efektivita zakončení, nebo chcete-li jinak, kolik potřebujeme šancí na to, abychom dali gól. zakončení byla špatná, případně měl soupeř velký kus štěstí, své si odvedla i brankářka. Z jednoho protiútoku soupeř skóroval, ale ani to nás neporazilo a dál jsme byli herně lepším týmem. Do poločasu se však nezdařilo zajistit zvrat. O poločase jsem si to vyříkali, kdy kluci dostali další instrukce a pokyn zakončovat zejména přízemníma střelama. Úvod druhého poločasu byl neskutečný, soupeř zatáhlý na své polovině, v podstatě jen před bránou a my do něj ,,bušíme,, ze všech stran. Jenže pokud bychom opravdu bušili, museli bychom za úvodních 5 minut otočit zápas na 5:1 a bylo hotovo. Protože minimálně tolik jsme za pět minut měli tutových šancí, ale opět bez efektu. Nakonec se nám podařilo vyrovnat, ikdyž za cenu sraženého míče - vlastence. Nač dále protahovat popis zápasu, viděli jste to sami. Další ojedinělý průnik, soupeř vede 2:1, za cenu dalšího sraženého míče srovnáváme na 2:2. V samém závěru soupeř rozehrává roh a míč stáčí přímo do brány. Vláďa vyráží, ale málo. Končíme prohrou 3:2.

Hra z naší strany nebyla špatná. My jsme chtěli hrát fotbal, kombinovali jsme, soupeř se nám snažil míč ukopávat a hned posílat vpřed do brejků. Je to jeho styl a popravdě je to jediný styl, který mohl proti nám praktikovat. Všechno by mu to ale nebylo stejně nic platné, pokud bychom využili i alespoň každou pátou - šestou TUTOVOU šanci. I to by nám stačilo na klidnou výhru. Nestalo se tak a proto jsme prohráli.

jak jsme tedy zakončovali:

1) část zakončení (dovolím si tvrdit, že takřka polovina) byly slabé střely a střely do středu  brány, kde (velmi dobrá) brankářka domácích bez problému sbírala

2) část zakončení  byly střely, které taky nebyly zrovna prudké, ale jen těsně chodily vedle brány

3) část zakončení byly střely ještě z příliš velké vzdálenosti  a ještě bez pořádné tvrdosti

4) část zakončení byly pěkné šance (umístěné střely), kdy měl soupeř notnou dávku štěstí a kdy je rovněž podržel brankář, patří sem i zakončení se shrumáže

ad 1,2,3) na tento problém se zaměříme na trénincích, které budou tímto směrem zaměřené. zejména bude kladen důraz na tvrdém a přesném zakončení po zvýšené fyzické zátěži (takže určitě nebude dělat střelbu z místa)

ad 4) soupeř měl dobrou brankářku a možná i štěstí, ale já si myslím, že jsme dali soupeři šanci, aby se vybejkoval a hrál naplno. Neměli jsme zaspat úvod a když už se tak stalo, tak bylo nutné proměnit šance na začátku. Takto jsme soupeři ukázali, že s námi může hrát a on toho využil. A narozdíl od nás předvedl efektivitu zakončení.

Stalo se, dále věc nebudu rozebírat. Čeká nás ještě odveta, předběžně jsem s trenérem Tatranu hovořil i o přátelském utkání, protože je nutné zvykat si i na tento herní styl.

Závěrem tedy shrnuji, že jsem nebyl zklamán s předvedenou hrou (ikdyž i zde nějaké chyby byly) ale zakončení (tvrdá, přesná střela apod.) je momentálně naše nejslabší místo a na něj se na trénincích zaměříme. Na tréniku očekávám plnou účast.

PS: rád si přečtu Vaše názory v diskuzním foru, protože toto je zápas, kde jsme měli vyhrát a třebas někdo viděl příčinu neúspěchu  někde jinde a seznámí nás s jeho názorem.