SK pavlíkov vs. SKP Rakovník ,,A,, 20.10.2012 - st. přípravka

21.10.2012 18:02

Chvilku jsem musel přemýšlet, co napsat k dnešnímu zápasu. Skore 14:0 vypovídá o mnohém, ale zase ne o všem. Pro nezasvěcené stačí napsat, že poločas byl 3:0 v náš prospěch a soupeř asi dvakrát zazlobil. Takže celý zápas byl pouze o vůli soupeře, který je vesměs složen z ročníku 2003. Ten alespoň pokud se skore týká vydržel držet krok přesně poločas. Úplně jsem si představil nás, když jsme hráli proti Pavlíkovu ale tentokrát v kategorii mladších žáků. Stejně jako dnes Pavlíkovská přípravka, tak i  my jsme v pátek nastoupili proti silnějšímu a staršímu soupeři a pouze zdvižená hlava mohla zajistit, že z hřiště může slabší soupeř odejít se zvedlou hlavou. My jsme v pátek toto příliš nedokázali, byly chvilky, kdy nás spoupeř měl hodně na lopatě, ale Pavlíkovští dnes vyhořeli ještě více (v druhém poločase). První poločas jsme dlouho dobývali jejich branku bez efektu, trochu tomu napomohla naše neschopnost zakončení. Když se nám pak v druhém poločase podařilo dát asi tři slepené góly, soupeř nás už nechal dělat cokoliv a pouze čekal na konec zápasu.

Naše hra byla kombinační, soupeř nám dával dost prostoru. A tak si kluci vesele přehazovali míč ze slabší na silnější nohu, chodili do třech soupeřů a další nešvary, na druhou stranu, ať si vyzkouší různé způsoby kterak dát branku. A tak s předvedenou hrou jsem byl spokojen, ale daleko víc mě potěšilo (a klukům jsem to hned v kabině řekl), když se konečně jeden z nich ,,odvázal,, a dokázal povzbudit kamaráda, který špatně nahrál. Je mi jasné, že za stavu 10:0 se chyby odpouštějí podstatně snadněji a kluci jsou uvolněnější, ale i z tohoto důvodu jsou pro nás tyto zápasy přínosem. Doufám, že u této první vlaštovky nezůstaneme a kluci pochopí, že v přátelsky heclé atmosféře, kde se vzájemně povzbuzují, se jim podstatně lépe hraje proti jakémukoliv soupeři. Přenášejte to na kluky a odměnou Vám budiž přátelštější atmosféra i v těch podstatně náročnějších zápasech.

Zápasovou atmosféru si vychutnal i Honza Benedikt a vůbec se neztratil, samozřejmě potřebuje ještě mnoho trénovat. Myslím, že jsem nebyl jediný, kdo musel ocenit Filipovu pumelenici a i další hrou ukázal, že pokud mu dá soupeř dostatek času, tak se umí na hřišti orientovat. Nikdo z týmu vysloveně nevyhořel a popravdě by to byla i trochu ostuda. Tak si počkejme s čím se proti nám v pondělí vytasí hráči Řevničovu. :-)