SKP Rakovník vs. SK Pavlíkov - dne 19.10.2012 ml. žáci

19.10.2012 22:52

Protože nás čekají 4 spojené zápasy, bude hodnocení zápasu pouze týmové + uvedu nějaké jednotlivce kteří mě příjemně překvapili.

Bylo to druhé utkání s tímto silným soupeřem. Proto pouze zrekapituluji, že hráči soupeře jsou narozeni v roce 2001, resp. asi 3 hráči v roce 2000. Pavlíkovští spolu již hrají několik sezon. Před zápasem byli hráči upozorněni na kvality soupeře a tomu jsme uzpůsobili strategii hry. Zejména pak důrazně byli upozorněni, aby zápas zvládli po psychické stránce, aby hráli po celou dobu zápasu bez ohledu na výsledek, nenechali si hru znechutit, aby nezklouzli k nějakému osočování apod.. Jedinou prohru s tímto soupeřem jsme mohli utržit, když by se tým rozhádal a neměl chuť zápas důstojně hrát. Hráči byli upozorněni, že zápas bude náročný i na fyzičku a střídat se budou podle potřeby a vývoje hry.

V mých očích zápas vypadal následovně:

Soupeř se do nás od začátku velmi nepříjemně zakousl, byl lepší, ale přesto se nedostal do střelecké pozice. U nás vázla komunikace, jakoby nějací hráči nevěděli koho si mají obsazovat a co hrát. Přesto jsme se pomalu chytli a snažili se hrát. Poměrně brzo i za situace, kdy byl ještě stav 0:0 ale začaly pracovat nervy. Pak soupeř vstřelil dva góly, ale my nesložili zbraně, soupeř polevil a druhá část prvého poločasu byla hodně zajímavá, měli jsme i nějaké náznaky šancí a i přes nepříznivé skore, jsme vyrovnali hru. Občas se ánám podařila i nějaké kombinace a to i přes to, že nám soupeř nedal ani vteřinu navíc a tempo zápasu bylo poměrně vysoké. Takto se hra udržela do poločasu. Přestože jsme si snažili o poločas vysvětlit nějaké věci, mimo jiné i to, kterak lze soupeře přečíslit při získaném míči na polovině hřiště, nic z toho jsme pořádně neplnili. Přesto stále průběžný výsledek 2:0 dával naději a tak snaha byla. Určitě mnohé rodiče potěší, když vidí, jak jejich potomek fyzicky stačí na rok , dva staršího soupeře, kterého dosprintuje a čistě jej obere o míč. Dva slepené góly ale znamenaly konec nadějím a v jedné chvíli to naši hráči úplně zabalili, vždy se našli  max. 1-2 ,,zoufalci,, kteří se to pokusili uběhat, ale rozpadla se nám týmová kombinační hra boj o míč, soupeře jsme nechali zprácovávat míče a kombinovat a tak 5 minut  (kolem 25 - 30 minuty) si s námi soupeř dělal co chtěl. Následně přibyl ještě gól třetí, ale úplný závěr zápasu jsme jakž takž dohráli se ctí. Celkově jsme tedy odcházeli s prohrou 0:5.

Jak jsem uvedl, soupeř byl silný a starší, Přesto jsme mu byli schopni stíhat a tyto zápasy jsou pro nás moc důležité. Osobně mě prohra tolik nemrzí, ale vím že umíme zahrát podstatně lépe. To co mě zklamalo je, že jsem za celý zápas neslyšel od kluků, že by se vzájemně hecli a podpořili, ale když udělal nějaký z našich hráčů chybu, tak mu to byli schopni někteří dát pěkně sežrat. Naši hráči už nejsou úplně malými dětmi a moc dobře si uvědomí, když udělají chybu. Týmu ale rozhodně nepomůže, když mu to spoluhráči ještě ,,vpálí do tváře,,. Tvoříme jeden tým, který by měl společně přejít do mladších žáků, kde (snad) budou hrát krajský přebor a tak je nezbytné, aby kluci již nyní maximálně spolupracovali a vzájemně se podporovali !!!

Závěrem uvedu hráče, kteří mě příjemně překvapili, zejména proto, že nekoukali, kdo co udělal špatně, nekomentovali cizí hru, ale po  celou dobu se snažili aby jeli na maximum a byli prospěšni týmu. Neznamená to, že ten, koho nezmíním hrál  špatně, ale hra a přístup ke hře se mi od níže uvedených líbil nejvíce.