1.6.2013 FC Jesenice - SKP Rakovník - starší přípravka

02.06.2013 18:09

Deštivé počasí, které se již dlouho drží nad naší republikou a nechce se vytratit ovlivnilo i toto utkání. Přestože pršelo a terén byl místy více podmáčený, domluvili jsme se s trenéry Jesenic, že další odložené utkání nechce nikdo z nás. A tak kluci vyběhli na hříště a po bleskovém zahřátí jsme šli rovnou na věc. Před tím dostali kluci instrukce ke hře zejména s důrazem na odlišnosti mokrého a podmáčeného terénu.

Začátek hry byl jak s říše snů. Těžký terén našim klukům prospěl. Protože těžký míč neměl takový odskok, stíhali jej podstatně rychleji zpracovat a jít do kombinace. Naše hra měla myšlenku, kluci vymýšleli různé herní situace. Někdy se pokusili o samostatný únik, někdy o narážečky na jeden dotek, míč jsme posouvali z jedné strany na druhou a soupeř nestihl reagovat, nestihl přeskupovat síly a zejména jejich klíčový hráč tak nestihl být všude. A tak jsme se dostali do vedení a měli naprosto viditelnou převahu. Po nějaké době se hra přeci jen trochu srovnala, a to pochopitelně zásluhou hráče Jesenic Šimka, který si samostatnými úniky dělal výlety za naši obranu. Párkrát se vyznamenal Vláďa, dvakrát se jej bohužel uhlídat nepodařilo. Nicméně naše herní pohoda pokračovala a dovolím si říci, že po celou dobu jsme utkání měli pevně v rukou. Ve druhém poločasu jsme občas nakopávali, ale zejména na pravé straně se v totálně podmáčeném terénu nedalo už nic vymyslet. Takže skore 6:3 a jeden velmi pohledný zápas v děšti a podmáčeném terénu. za jednotlivce jsem si dnes všiml Vydríse, který makal opravdu hodně a bylo ho plné hřiště, jak směrem do předu, tak zodpovědně do obrany. Blýskl se i Vláďa, pro kterého to bylo v dešti značně obtížné. Chválím i Pepu Kougla i přes to jedno malé okýnko, které si při první brance vybral. Jak jsem mu řekl v kabině, tak píši i sem, že Pepa si jedno zaváhání 1000x odpracuje svými obranými zákroky.

 

Nedělní utkání jsme již odehrát nedokázali, hřiště v Čisté je pod vodou. S trenérem jsme se domluvili na termín neděle 9.6.2013 od 10.00 hod. budeme společně věřit, že se snad počasí již umoudří.

 

trenér