29.8.2012 přátelské utkání proti SKP ,,B,,

30.08.2012 13:12

    První zápas v této sezoně. Na samotný úvod je nutné uvést, že se jednalo o zápas přípravný a že jsme jej odehráli se soupeřem, který je o jeden až dva roky mladší!!!

    Ač takto mladší (a méně zkušenější) soupeř, tak se nás na začátek rozhodně nezalekl a dobře 10 minut s námi držel krok. Od samotného počátku jsme však měli častěji míč na kopačkách a měli jsme více ze hry. Pak se jako prvý střelecky prosadil Filip Koc a vzápětí jej následovali další. Soupeř pomalu odpadal, druhou polovinu zápasu už je pak zbytečné hodnotit soupeř nezvládal fyzicky na jeho obhajobu přináším, že kluci z ,,B,, týmu jsou v prostřed soustředění a v nohou už měli pár kilometrů před zápasem. 

Zejména tak z prvé části zápasu jsem si utvořil tyto poznatky:

 

+ kluci pochopili a snaží se hrát kombinační hru, jsou situace, kdy se na to moc hezký dívá

+ do kombinace zapojili i brankáře - je to sice z hlediska taktiky riziko, protože každá sebemenší chyba se v tomto případě trestá, ale to je přesně to, kdy se nesmí upřednostnit výsledky a i za cenu laciného gólu, který můžeme dostat, je nutné, aby brankář byl zapojen do hry a v pozici falešného stopera pomáhal mužstvu a tento systém hry trénoval.

+ někteří kluci příjemně překvapili svými výkony (vyzdvihnout  mohu Honzu Červenýho, Dana Maška, ale rozhodně bych našel i další, jejich jména si však schovám až jak se ukáží v dalších zápasech)

+ máme dostatek hráčských alternativ na jednotlivé pozice, speciálně pak na stopera (Pepa Kougl - David Řezáč) a střední zálohu (Jirka Vydra - Honza Červený),

 

ale protože není vše až tak růžové, tak:

 

- stále kazíme mnoho přihrávek, v okamžiku, kdy na nás soupeř jen trochu zvýší tempo, tak někteří hráči zmatkují a zbavují se míče naslepo

- máme problém s disciplínou směrem dozadu, jinak řečeno, jakmile vidíme, že soupeř je slabší, tak se hráči odmítají poctivě vracet a víceméně spoléhají na to, že to sama obrana zvládne.

- zbytečně mnoho kombinujeme před bránou v době, kdy bychom již měli zakončovat.

 

Celkové skore jsem nepočítal, ale klucí říkali, že prý 28:2 ..ale to je v tomto zápasu opravdu úplně jedno.

 

Další poznatky přinesu z nedělního zápasu proti Kněževsi, kde to už rozhodně nebude tak snadné.

 

trenér