dvojzápas SKP vs. Kněževes starší přípravka a mladší žáci 3.11.2012

03.11.2012 19:08

Pokusím se zhodnotit dnešní dvojzápas komplexně, včetně hodnocení jednotlivců. Tak tedy nejdříve týmová hra

 

Kněževes - starší přípravka - soupeři se nedostavili všichni hráči a tak jsme jim ještě hráče půjčovali. Po hříchu je nutno uvést, že právě půjčení hráči byli naším největším nebezpečím. Na těžkém terénu jsme předvedli několik moc hezkých kombinacích na jeden dotek. Samozřejmě jsme neopoměli tahat míč i přehuštěným středem, volit často nesmyslené přihrávky a naše dva největší hity, kterými jsou žalostná koncovka a pozdní nahrávky. I tak jsme ale soupeři nic nedovolili. Tyto zápasy jsou dobré v tom, že se zdokonalujeme v kombinační hře, na druhou stranu se záložníci jen neradi vracejí zpět, protože spoléhají na to, že obránci míč vybojují a nahrají jim.Celkově to byl standardní kombinační výkon, Kluci mají snahu kombinovat a nahrávat si.

 

Daleko zajímavější stran týmové hry byl rozhodně druhý zápas, kdy proti nám vletěl vyspělý soupeř s velmi dobrým brankářem i hráči. Před tímto zápasem jsme naordinovali taktiku, kdy přenecháme iniciativu soupeři a po získaném míči se pokusíme o rychlý brejk ve třech hráčích z prvé vlny s podporou zadáků, tak abychom se vždy stihli vrátit. No realita samá byla úplně někde jinde. Hru jsme vesměs tvořili my a soupeř nás deptal svými rychlými přechody do protiútoku. padlo z toho celkem 5 branek, ale to v mých očích není až tak moc důležité. Opravdu velkou radost jsem měl z toho, že zápas jsme zvládli psychicky. Ani za nepříznivého poločasového výsledku 4:0 kluci nezbalili zbraně a druhý poločas jsme hráli ještě lépe. Několikráte jsme měli jasné tutovky, které jsme buď nedali z důvodu naší žalostné koncovky, případně musel soupeř děkovat svému opravdu moc dobrému brankáři. Mě osobně se ale zápas velmi líbil a týmovou hru v tomto zápase hodnotím velmi vysoko.

 

Po delší době si dáme hodnocení všech hrářů

 

Vláďa Helt - jako brankář v prvém zápase neměl moc práce, párkrát si rozdal míč s klukama, pohodový výkon, jako útočník  v zápase druhém byl rychlý a měl snahu napadat hráče, chodil si pro míče. Jedenkráte nechal vyniknout domácího brankáře, jehož reflexy zabránily jasnému gólu.

 

Jakub Hornof - nasazen do prvého poločasu v mladších žácích. Předvedl několik hezkých zákroků, kterými podržel tým. Bohužel si vybral i jednu slabší chvilku, kdy mu vyšší míč prošel mezi rukama, ale do se může stát, zajména pak na takovém terénu. Celkově předvedl velmi dobrý výkon

 

Petr Tureček - sice to na mě zkoušel, že by dneska klidně raději hrál v poli, ale nenechal jsem se obměkčit a Petr odchytal druhý poločas mladších žáků. Předvedl bezchybný výkon, i on se blýskl pár dobrými zákroky a jsem skutečně rád, že u brankářů problémy nemáme,

 

Pepa Kougl - tuším, že snad dvakrát za oba dva zápasy mi přišlo, že mohl jít do míče důrazněji, jinak byl spolehlivým stoperem. Nenechával soupeře zpracovat (ostatně to v zápase mladších žáků to předvedlo více hráčů a na hře to bylo znát). hezky rozdával míče a zakládal útoky. Zvládal i tempo mladších žáků 

 

Jirka Holý -  U Jirky je vidět, že přehled ve hře má, ale občas prostě zazmatkuje a míče se zbrkle zbavuje. Od Jirky s jeho nákopem bych očekával, že přenese hru až na druhé křídlo, že nahrávky budou mít šmrnc a budou to nahrávky, které budou mít smysl. A to nám občas zaskřípalo.  Jirka má velmi dobrý nákop a umí být důrazný při hře o těla, ale dnes  na můj vkus moc často objevovaly takové dloubané míče naslepo

 

Zdeněk Strnad - Zdenda zahrál tak jak jsme u něho zvyklí - tedy s plným nasazením a zájmem o hru, Protože soupeř mu nechával dost prostoru, neměl Zdenda výrazný problém se stíháním protihráčů. Zůstává ale nadále v platnosti, že Zdenda musí zrychlit nohy a zlepšit kopací techniku 

 

Dan Mašek - narozdíl od Danova tatíka, jež zřejmě nabyl dojmu, že Dan dnes nahrál naplno, tak já jsem s jeho výkonem byl spokojen. Stejná rychlost, snaha o kombinaci a důraz jako v jiných zápasech.

 

David Řezáč - V prvním zápase útočník, v druhém pak obránce. V zápase mladších žáků měl soupeř na pravé straně opravdu hodně rychlého hráče a David s ním měl dost práce, ale takřka vždy dokázal zabránit tomu, aby to hráč zatáhl přímo na bránu. Jako bonus si ke konci švihnul stopera a ač jsem na něm spozoroval, že trošičku znejistil, tak to zvládnul i zde. Výkon se mi líbil.

 

Jirka Vydra - pokud taktně přehlédnu  ty okamžiky, kdy to Vydrýs zadrbal více než bylo nutné a kdy přece jen mohl  situaci vyřešit včasnější nahrávkou, pak mohu klidně napsat, že Vydrýs dnes hrál naplno, tvořil hru, když bylo potřeba, tak se pokusil přejít přes hráče, zakončoval, vracel se. Moc hezký výkon. I Vydrýs jednou nechal vyniknout brankáře soupeře, když se přes něj pokusil přejít, vše provedl přesně tak jak se má, ale brankář si vstřelit branku prostě nenechal.

 

Šimon Procházka - supr výkon, Šimon je dynamickým hráčem a pro soupeře hodně nepříjemným. Dnes hrál jak týmově, tak se pokoušel o samostatný průnik a zakončení. Škoda, že i Šimi si v klíčových okamžicích snaží přehodit před zakončením míč na silnější (levou) nohu, protože pokud by uměl vystřelit oběma, tak by to nemělo chybu. V druhém zápase byl i trochu nepříjemně faulován, rozhodčí to bohužel přehlédl, ale Šimi to ustál, nespadl a pokračoval ve hře. Takhle hraje L. Messi :-). I ten se snaží ustát jakoukoliv situaci,  zbytečně nediskutuje a nijak neoplácí. To mě potěšilo. známka

 

Tomáš Itner - Rovněž hezký výkon, ale přece jen Tomáše znám ještě dravějšího. V prvém zápase mu mohu odpustit, že se mu nechtělo vracet do obrany, v tom druhém už ne (před druhým zápasem byly instrukce pro záložníky jasné). Tomáš je záložník a ten se prostě vracet musí. Takže ještě více dravosti a poctivě se vracet. Kombinační hra byla v pořádku, přechod do útoku rovněž, rohy rozehrával na jedničku.

 

Tomáš Vašmucius - Tomáše jsme posnuli v druhém zápase, druhém poločasu ze zálohy na útok. A jedině tím, že jsme jej druhý poločas posunuli na hrot útoku, vylepšil si své celkové hodnocení. Na záloze (v zápase mladších žáků) měl dle mého moc pomalé starty na míč. Takto dynamický hráč musí mít bleskový start a aktivně napadat, ale to jsem u Tomáše dnes plně nezaznamenal. Na hrotu útoku, byl pak moc zatažený, což mu ale nekladu za vinu, protože na tomto postu do té doby v podstatě nehrál. Tomáš ale nakonec překvapil, na tomto pro něj neznámém místě se rozkoukal a konečně hrál podle našich představ. Konečně jsme viděli boj o míč a nabíhání si do příležitostí. Takže samotným závěrem si Tomáš podstatně zlepšil naše hodnocení a pohráváme si s myšlenkou dát mu na hrotu útoku více prostoru.

 

Maks Palistrant - v prvém zápase výborný výkon. Když hrál za soupeře, uměl snad jako jediný zatáhnout míč a nahrávkou hledal spoluhráče. V kvalitním výkonu pokračoval i druhý poločas v našich barvách. V druhém zápase už dostal méně příležitostí, ale i tak bylo poznat, že tato kategorie je ještě trochu nad Maksovy síly. Ač se snaha Maksovi nedala ubrat, i tento zápas hrál s nadšením, tak v kategorii mladších žáků je nutné přidat ještě větší důraz a hlavně zrychlit zpracování míče a přesnost nahrávky. Zkrátka tempo bylo v druhém zápase podstatně větší a Maks neměl tolik času a prostoru na to, aby míč pořádně zkrotil, zatáhl a nahrál. Nicméně jsem přesvědčen, že usilovnou pílí bude zvládat i tyto pro nás nejnáročnější zápasy (Kněževes a Pavlíkov)

 

Filip Koc - další z hráčů, který si zahrál za oba týmy, přitom když hájil barvy soupeře, byl i v gólové příležitosti. Filip si udržuje své tempo a pokud není napadán ze strany soupeře, tak zahraje dobře, pokud je někdo rychlejší (např. při boj o míč ze Šimim, tak si až moc pomáhá rukama).

 

Jan Benedikt - poslední z hráčů, který si vyzkoušel v zápase starší přípravky oba dresy. Ukázal, že pokud v Kněževeském týmu by se určitě neztratil, no u nás je konkurence rozhodně větší. Je velká škoda, že Honza přilnul k fotbalu až v tomto ,,pozdním,, věku :-). Honza potřebuje ztratit ostych na hřišti a zesílit nohu, aby zakončení od něj bylo rázné a nekompromisní. Jinak Honza má celkem nadání nabíhat si do prostoru, kde může očekávat nahrávku ... tedy platí pro případ, kdy je nasazen do ofenzivy. V obraně ještě přesně neví, koho si zrovna obsazovat a jak být co nejprospěšnějším. tak jsem zvědav, jak se Honza bude fotbalově dále tvarovat

 

Lukáš Konopásek - Lukáše jsem si nechal záměrně na konec. Lukáš už minulý zápas žádal o přesun do zálohy, kde mu to dle jeho slov více vyhovuje. Už jednou tuto možnost dostal a ukázal, že mu to tam docela jde. V útoku je taky šikovný, ale je to opravdový palič šancí :-) i tak jsme otrocky chtěli (a možná i stále chceme) udržet Lukáše v útoku, protože má pro útočníka vynikající dispozice (rychlý, mrštný s prudkou střelou). Ale i tak dostal opět druhý poločas šanci ukázat se v záloze a opět tu šanci využil. Střídal se s Tomášem Itnerem a když pominu, že oba jsem musel neustále hnát i dozadu, aby pomáhali obraně, tak jeho výkon na záloze byl hodně bojovný a hrál tam s chutí. Problém je v tom, (a nejsem si jist, jestli jsem o tom už nepsal) že pokud bude Lukáš nastupovat hlavně do zálohy, tak budeme moci se záložníky dláždit ulice, ale útočník v nedohlednu. A tak mě to motivovalo ke zřízení ankety, která se již brzo objeví na hlavní stránce. Každopádně Lukáš předvedl druhý poločas výkon, kdy bojoval o míč i s hráči o hlavu dvě vyššími. Za dobu co jsem sledoval snad jen 2x zpomalil, když zjistil, kdo že se to proti němu valí a i s tím si určitě poradí. Lukáš podal velmi slušný výkon.

 

Tak snad jsem na nikoho nezapomněl.

 

trenér