historie našeho týmu

21.07.2012 18:42

21.07.2012 17:57

Náš současný tým si trenéři převzali z fotbalové školičky, kde se hráči jako úplně malí caparti seznamovali s míčem pod vedením trenéra Petra Sklenky. A tak jsme začali pracovat s kluky narozenými v letech 2001 až 2003. Od té doby se náš tým do velké míry obměnil, kdy hráči přicházeli i odcházeli. V různých sestavách jsme si prošli jedním rokem fotbalové školičky, dva roky jsme bojovali v kategorii mladší přípravky a dva roky v kategorii starších přípravek. Největší změnu v sestavě mužstva jsme zaznamenali na konci sezony 2011, kdy jsme v rámci klubu SKP Rakovník předali několik hráčů narozených v roce 2001 do starší kategorie. Tímto krokem jsme vytvořili tým složený z hráčů narozených pouze v roce 2002, což nám otevřelo nové možnosti v rozvoji hráčů. Za poslední rok jsme pak nezaznamenali jediný odchod hráče, naopak naše řady posílili 3 nám velmi dobře známí hráči. A tak lze konstatovat, že náš tým je plně stabilizovaný a i proto máme výborné podmínky k tomu, abychom vystavěli kvalitní tým a kluky učili modernímu dynamickému a kombinačnímu fotbalu. Náš tým v současnosti čítá 16 hráčů, kdy z organizačních důvodů jsou dvě nově přicházející posily narozeny v roce 2001 a budou nás reprezentovat pouze v kategorii mladších žáků. Díky nově příchozím se můžeme pochlubit hned třemi kvalitními brankáři.

 

    K pravidelným tréninkům se scházíme každé pondělí a  středu. Od září 2012, kdy nám začne sezona, si přidáme 2x týdně zápas.  V zimní přípravě se pokoušíme zlepšit celkovou koordinaci těla a fyzickou přípravu, mimo jiné i tím, že zkoušíme cvičit aerobik. Počátkem dubna pravidelně vyrážíme na soustředění, kde se pilně připravujeme na jarní část sezony. Pro zpestření v průběhu roku jezdíme na venkovní i halové turnaje. Zde srovnáváme své síly s týmy z celé republiky.

 

    Naším cílem je (vyjma výuky fotbalu), vytvořit z kluků dobrou partu kamarádů, kteří společně spolupracují a respektují se.