informace k přestupu hráčů na SK Rakovník

05.06.2013 21:19

přináším Vám informace, které jsem obdržel od vedení SK Rakovník a které mají vztah k přestupu kluků od Sportovního klubu policie Rakovník do SK Rakovník.

Začínám hlavními body

 

hlavní trenér - Jiří Kučera

přihlášená soutěž - Okresní přebor Kladno - mladší žáci

začátek sezóny : 29.7.2013 (pokud bude zájem tak již od 22.7.2013)

tréninkový režim : o prázdniny úterý - čtvrtek - pátek (po prázdninách dle školy podle toho co bude vyhovovat většině, ale každopádně 3x týdně)

domovské prostory: kabina č. 211 (nachází se ve stejné budově, kde má kabiny SKP)

budoucnost: pracovat nadále s touto skupinou, nijak je netrhat

členské příspěvky: 200,-Kč/měs

 

Slovní doprovod:

 

Hlavní trenér je ten, který zaštítí další fotbalový rozvoj kluků, bude je trénovat. V tomtosměru  beru osobu Jiřího Kučery jako velmi dobrou volbu. Kluci si budou muset zvyknout na jiný přístup trenéra a sakra sekat latinu. Budou již v kategorii mladších žáků a proto se od nich bude očekávat zase větší disciplina. Jirka Kučera má zkušenost s trénováním mládeže a nyní trénuje i A tým dospělých, o jeho kvalitách není pochyb. Výše uvedené informace mám vesměs od něj. Jirka mi sdělil, že se nevzdává možnosti, že by z řad rodičů (mužského pohlaví) najde osobu, která by mu pomohla ve vedení mužstva a trénincích. I on si uvědomuje, že na vedení 11-ti letých kluků je jeden člověk málo. Pokud by se stalo, že by se nikdo nenašel, má i domluveno, že mu na střídačku budou vypomáhat hráči z A týmu. (Nicméně o výhodách, kdy je trenérská sestava neměnná nemusím dlouze vyprávět)

 

Kluci budou hrát Kladenský okresní přebor. I to je rozumný krok, V kladenském přeboru již nyní má být přihlášeno asi 10 týmů (včetně Nového Strašecí). Kluci by v tomto přeboru měli získat dostatek času, aby se aklimatizovali na nové podmínky a přitom hrát s kvalitními soupeři. Kategorie mladších žáků pro příští sezonu je ohraničena stropem narození 2001, což znamená, že Petr s Kubou normálně pokračují s týmem. když jsem se pak bavil s vedoucím mládeže Honzou Janotou a Petrem Peškem, tak jsem byl ujištěn, že tým zůstane pohromadě, je možné, že někteří hráči budou vypomáhat i roč. 2001 v jejich soutěži, což se může zdát časově náročnější, ale pro kluky by to bylo opravdové plus. Z minulosti vím, že tým se bude v průběhu času měnit, ne každý hráč udrží tempo či u fotbalu vydrží, ale každý svoji šanci dostane. Pak už jen záleží na přístupu hráčů a rodičů, není se však čeho bát. :-)

 

začátek tréninků je stanoven na 29.7.2013 - pokud bude zájem, lze začít o týden dříve - k tomu mám vyřídit instrukce. Trenér Kučera si plně uvědomuje, že v létě jsou v plném porudu dovolené a jistě nikdo z rodičů nebude kvůli začátku trénování rušit zahraniční zaplacenou dovolenou. Na druhou stranu by se nemělo stát, že hráč nikam v uvedeném termínu nejede a přesto na trénink nepřijde. vše je to o domluvě, pokud se sejde alespoň 8 hráčů není problém začít trénovat a to třeba ještě o týden dříve, než je zmiňovaného 29.7.2013. Proto je nutné kontaktovat trenéra Kučeru a sdělit mu, jak váš potomek může na tréninky chodit, myslím, že každý už má plán prázdnin sestaven, pokud ne, můžete jej i upravit podle těchto informací. Až bude na místě jej kontaktovat, předám Vám kontakt. Týdenní režim úterý - čtvrtek-pátek je platný po dobu prázdnin !!!!. začátek tréninků je možno upravit podle spojů, klidně i dopoledne!!!  Od nového školního roku bude režim sestaven tak, aby to vyhovovalo co nejvíce hráčů, aby se co nejméně hráčů muselo přizbůsobovat. Určité zvýhodnění budou mít i hráči přespolní, pro které je složitější dojíždění. Opět to bude hodně o domluvě, hlavní snahou je, aby kluci mohli na tréninky pravidelně!!! Každopádně se ale udrží tréninkový režim 3x týdně + zápas.

 

Domovské prostory kabina č. 211. nachází se na stejné straně jako kmenová kabina SKP. pro kluky tedy žádný problém, kabina je již na kluky připravena, je dostatečně prostorná, kluci se tam určitě vejdou

téma budoucnosti jsem již s Jirkou Kučerou neprobíral, to se dostalo na přetřes později při hovoru s Honzou Janotou a Petrem Peškem. Naše skupina roč. 2002 (2001) je pro SK perspektivní. Slušná početná základna, poměrně dost talentovaných hráčů s kterými je třeba navázat na naše základy a dále rozvíjet jejich fotbalový um. Proto skupina zůstane pohromadě. Nicméně, jak jsem již psal, tak je jasné, že ne každý bude chtít u fotbalu vydržet a ne každý to zvládne na této úrovni. S postupem času se s určitou přirozenou obměnou počítá, ale to je naprosto běžné u každého týmu. Při rozhovoru jsme vzpomínali na náš prvý tým, který jsme odevzdávali na SK, kdy z cca 14 hráčů na SK jich vydrželo 7 (kluci jsou nyní v kategorii dorostu) Nicméně až na pár výjimek zůstali naši hráči u fotbalu, což nás těší nejvíce. V podstatě nastupují ve výkonostních kategoriích od té základní (okresní přebor dorostu) až po ty nejvyšší (dorostenecká liga)

Členské příspěvky činí 200,-Kč/měs. To je samozřejmě oproti SKP nárůst, ale je zde nutné uvést, že všechny vybrané členské příspěvky jdou zpět do konkrétního týmu. Nemůže se tedy stát, aby se vybrané členské příspěvky použili např. na dokopnu chlapského A týmu. vybrané členské příspěvky tak budou použity např. na dokopnou, na startovné turnajů apod.

 

S Jirkou Kučerou jsme pak mluvili i o dalších věcech. pokud mu čas dovolí, tak se přijde podívat na výkon našich kluků při zápase proti Tatranu Rakovník. Přestože každý trenér si musí vytvořit vlastní názor na hráče, tak jsem domluven, že mu  nejen předám přestupní registrační lístky, ale rovněž mu o každém hráči řeknu pár slov, S Honzou Janotou a Petrem Peškem jsme zas ještě řešili dopravu, kterou je schopno SK zajistit, na druhou stranu Kladenský okres není daleko a asi se najde i dost rodičů, kterří to pojmou výletem a pojedou se podívat na výkony kluků. Takže informace, které zde píši nejsou zcela kompletní, ale rozhodně si myslím, že jsou dostatečné na to, aby rodiče viděli, že návaznost po ukončení kariéry v SKP zde rozhodně je.

 

Takže závěrem. Pro kluky to bude změna, které se ale není potřeba (a to ani rodiče) příliš obávat. Je samozřejmě potřeba pochopit a klukům vysvětlit, že po ukončení kariéry ve starší přípravce jdou udělat zase krok výše, že na ně bude kladen větší důraz na samostatnost, disciplínu a nasazení. My trenéři jsme se snažili kluky připravit co nejlépe, teď záleží pouze na nich, jak se k tomu postaví :-)

 

Prosím, abyste mi donesli průkazové foto na novou registraci.

Neplatí to pouze pro Makse, jeho průkazové foto mám ještě z posledního pokusu o registraci na FAČRu

trenér