nové a naprosto důležité informace ke krajskému finále přípravek

14.05.2013 13:39

Před malou chvílí jsem obdržel další informace, které předkládám v podobě přesně tak, jak jsem je dostal.

 

Dobrý den,

 

      na základě dotazů několika klubů a vzhledem k tomu,že na OFS pracují nově složené KM OFS, Vám zasílám několik zásadních informací týkající se krajského

finále  přípravek.

 

Krajské finále se na rozdíl od základní části,kterou organizují OFS ,se hrají dle Pedagogicko organizačního manuálu FAČR, platného souboru předpisů FAČR a dotačních motivačních pobídek KM FAČR.

 

V praxi to znamená,že starší přípravka hraje současně na 2 hřištích v počtu 5+1  resp. 4+1 mladší přípravka a rozhodujícím kritériem v turnaji, je počet vstřelených gólů, nikoliv počet získaných bodů,jak je zvykem v soutěžích řízených STK. To je asi nejdůležitější informace.

 

Chtěl ještě podotknout,že soutěže 7+1 v kategorii přípravek se již od roku 2011 v ČR téměř nehrají a od července 2012 dokonce nejsou oficiální soutěží v rámci SŘ FAČR. Bohužel ještě například OFS Praha-východ,možná jako poslední nebo jeden z posledních OFS v ČR,soutěž přípravek ještě v tomto počtu hráčů 7+1 hraje. Zástupci klubu OFS Praha-východ, FK Říčany, na základě jejich dotazu,jsem již specifika finalového turnaje vysvětlil.

 

Chtěl bych tedy Vás zástupce KM OFS požádat,aby jste informovali o těchto pravidlech krajského finále kluby z Vašich OFS,které se mají finalových turnajů zúčastnit. Předjedeme tak, možným překvapivým reakcím některých klubů,týkajících se zejména jiných kritérií rozhodujících o pořadí.

 

V tuto chvíli již mám pohromadě vyjádření jednotlivých OFS k účasti jejich zástupců na těchto finalových turnajích. Semifinalové turnaje po loňských zkušenostech, kdy řada klubů na turnaj nedorazila nebudou. Propozice včetně herního plánu budou na základě přihlášených OFS zaslány na jednotlivé OFS do konce měsíce května.

 

 

Děkuji za spolupráci.

 

 

S pozdravem

 

M.Kormaník

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Za nás dodávám, že:

V praxi to znamená, že současně hraje 12 hráčů jednoho týmu včetně 2 brankářů !!!! 

zatím mám omluvenku od Davida Řezáče, pokud ještě někdo ví o tom, že nebude moci, nechť se mi ozve. Podle informací v mailu, které jsem dostal to vypadá, že turnaj bude odehrán na jednou oproti avizovaným dvěma víkendům.

Další informace zjišťujeme.

 

trenér