okresní přebor mladších žáků SKP vs. FK Kněževes 5.9.2012

05.09.2012 20:45

Přemýšlel jsem o tom, jak začít tento článek, aby vystihl to, co jsem při zápase cítil. Pak mě napadlo asi toto:

 

Přátelé, to byla jízda. Potlesk na otevřené scéně, kterým byli kluci (a všichni víme, že ten potlesk do velké míry patřil hlavně jim) po skončení zápasu odměněni, byl zcela na místě.

    Týmové hře dávám dobré hodnocení. Kluci měli evidentní snahu hrát kombinační fotbal a nejen, že měli snahu, oni jej i hráli. Proti věkem staršímu soupeři (4x2000, 2x2001, 2x2002, 1x2003) jsme ukázali, že umíme hrát fotbal. První poločas patřil nám a i v tom druhém soupeř několikráte musel děkovat svému velmi kvalitnímu brankáři. Výsledkový obrat nastal zhruba v 5-ti minutové fázi, kdy soupeř posílal dlouhé nakopávané míče, naši se nestíhali pořádně vracet a teprve před bránou nás soupeř vyšachoval. Pak jsme ale zase srovnali krok a měli několik krásných akcí. Největší odměnou může být klukům situace, kdy kapitán hostů asi 6 minut před koncem povzbuzoval svůj tým slovy: ,,Pojdtě kluci, tohle už udržíme,,. Ano, soupeř se do poslední chvíle bál o výsledek a zcela poprávu. Takže shrnu. Narazili jsme na kvalitního soupeře a je dobře že s takovými mužstvy budeme hrát. Soupeř neměl jen věkovou  převahu, ale předvedl, že kopnout do míče umí.  My mu byli rovnoceným protivníkem. Pokud budou kluci předvádět takové výkony, tak se těším na další zápasy.

 

      Protože ale nějaké chybky jsem přeci jen zaznamenal a protože jsem zpětnou vazbou zjistil, že kluci si čtou hodnocení trenérů, rozepíšu se konkrétně. I tak to ale bude hodně pochvalné. Kluky nebudu tentokrát hodnotit známkou, protože pod ,,dvojku by stejně nikdo nešel, ale ústní hodnocení si neodpustím. A začneme pěkně od zadu:

 

Kuba Hornof : v průběhu zápasu mě přesvědčil, že Kuba má přehled a velmi dobře vyhodnocuje situaci. Tím dokáže podržet tým. S rozehrávkami nemá problém, dokáže najít, komu nahrát, opět obrovská týmová pomoc.  Při penaltách mi zase došlo, že Kubovi budeme dávat syrové maso před zápasem, abychom ho řádně vybejkovali :-D ...(Ne Kubo, syrové maso ti dávat nebudem, ale trochu té dravosti a drzosti (fotbalové) do tebe dostaneme). S výkonem jsem spokojen.

 

Petr Tureček: Peťa si odchytal poločas za okresní výběr, kde jsem ho nemohl sledovat, proto se na něj zaměřím příště. Když pak byl v našem zápase na záloze, tak jen vytýkám, že jsem ho musel často upozorňovat aby hrál správně pozičně (vracel se). Ale neztratil se a o míč bojoval a předvedený výkon se mi líbil. Rovněž jsem rád, že Petra můžeme používat jak do brány, tak do pole. Mimochodem, protože každý správný fotbalista musí hrát velmi dobře nohama, čeká i dva zbývající brankáře to samé.

 

Vláďa Helt: situaci ohledně gólu, který padl při špatné komunikaci (osobně si myslím, že Láďa se opravdu bál aby se nepískala malá domu) jsme si vysvětlili. Pak tam byly asi dva velmi povedené (záměrně se vyhýbám slovu famózní:-D) zákroky a celkově to byl velmi pohledný výkon. To jak  odchytal penalty na konci už byla jen taková malá třešnička na dortu. Takovéto výkony od Vládi očekávám. Dnes prokázal prokázal že chytat umí (ale to jsem stejně věděl), ale hlavně že se dokáže na fotbal plně soustředit. Proto mu tímto slavnostně slibuji, že budu po něm dupat, pokud bude dělat při trenincích a zápasech kraviny :-). Jinak řečeno, takovéto výkony a zájem o hru od něj očekávám na všech trénincích a zápasech!!!

 

Pepa Kougl - Moc hezký výkon. Nezaznamenal jsem, že by při souboji jeden na jednoho přes něj jedenkráte přešel útočník.  I při tlaku, který na něj byl se snažil zakládat protiútoky a nejen bezhlavě odkopávat. Stejně tak poznal, kdy to musí tzv. vyčistit. Ne pro samotného Pepu, ale pro celou obranu a tým platí, že jak už celkem umíme si vypomoci směrem dopředu, tak stejně dobře musíme umět si vypomoci směrem dozadu, zaskakovat za jednotlivé posty a v obraně spolupracovat - včetně zapojení brankáře.

 

Jirka Holý -  V prvé půli si důsledně hlídal, aby byl tam kde má být a držel si svůj post. Druhý poločas jsem ho asi dvakrát usměrnil, aby nezapomněl na svoje obranné povinnosti. Rozhodně jsem zaznamenal větší důraz oproti předchozímu zápasu. Jirka dokázal, že ví jak se fotbal hraje a dnes ho hrál  na plno. S výkonem jsem byl spokojen.

 

Zdeněk Strnad - Zdenda není kdoví jaký rychlík. Proto musí hrát hodně pozičně a být o krok před útočníkem. Dnes tomu docela i bylo, stál proti starším hráčům a dokázal jim úspěšně bránit. Dnes byla trochu slabina, aby po získaném míči přesně a rychle nahrál (případně míč zatáhl). Zdenda nedostal tolik prostoru, kolik by si přál, ale to napravíme

 

Dan Mašek - vykopnutí míče z brankové čáry a zabránění jasnému gólu, bylo divácky velmi atraktivní. Já v tom ale vidím jaké nasazení a zájem o hru  Dan má. Dnes rozdával přesnější míče, nezbavoval se tolik zbrkle míčů (oproti minule) a bylo to znát. U Dana začneme zkoušet trošičku zapojit hru tělem. Potěšilo mě, že se sám zdokonaluje ve hře oběma nohoma, ale uzavřeli jsme dohodu, že penalty může ve starší přípravce kopat pravou nohou, ale v mladších žácích bude kopat svoji jedovatou levačkou.

 

Šimon Procházka - Šimon je do velké míry tank, který si dokáže zjednat respekt, chvilku mi přišlo že mu dochází dech (komu by při takovém tempu nedocházel) ale zápas fyzicky zvládl. K výkonu Šimona nemám co vytknout. Snad jen, že když po takto odvedeném výkonu nedá penaltu, která nemá v podstatě na nic vliv, neměl by se tím nikterak zaobírat

 

Jirka Vydra: dnes ukázal proč je kapitánem. Když už kluci mleli z posledního (a bylo ta na jejich tvářích vidět) tak pořád dřel. Vydrýs není nejrychlejší z týmu, ale ví, kam má naběhnout, hráče napadá ve fázi zpracování, nedává jim prostor a vybojuje mnoho míčů. Dnes tým podržel a rozdával velmi hezké nahrávky, oběhal útok i obranu.  Rozhodně míč nedrbal, tak doufám, že se toho bude držet i nadále. Nejhezčí okamžik: hlavička kterou Vydrýs umístil z rohu těsně vedle tyče brány. V té akci byl rozum, náběh, usměrnění - prostě věděl co chce udělat a provedl to výborně.

 

Tomáš Itner: K Tomášovi nevím co napsat. Nazaznamenal jsem jedinou chybu, A pořád ho chválit se mi nechce :-D. Tomáš je první adept, kterému asi budu měnit jeho profil na stránách (náš tým) k lepšímu, plně si to zaslouží. Jestliže jsme ho dřívě titulovali ,,spící hvězda,, tak myslím, že Tomáš se už dávno probudil a podává stoprocentní výkony.

 

Tomáš Vašmucius: chtěl bych jen trochu více pohybu bez míče, více si nabíhat do míst, kde by mohl dostat nahrávku. Jinak bez jediné výtky, Tomášův výkon občas trpí tím, že nehraje pořádně kombinačně,ale dnes tomu tak nebylo

 

Lukáš Konopásek: přemýšlím, co napsat k Lukášovu výkonu. Bojím se, že když ho pochálím, tak s ním nevydržíme :-). Ale za dnešek si pochavlu opravdu zaslouží. Říkal jsem mu to hned na hřišti a on sám to ví. Dnes hrál podle mých představ. Aktivně napadal, chodil do šancí, chtěl zakončovat. Ač na hrotu útoku, vracel se pomáhat i záloze a míče si vybojovat, nejen čekat, až mu někdo nahraje. Takový výkon chci od Lukáše vidět pravidelně.

 

David Řezáč: David má ten potenciál, že dokáže odehrát jak útočníka, tak obránce. Dnes bojovností jako Lukáš, jen když získá míč, musí mít přímější a rychlejší tah na bránu. Ale i David si zaslouží pochvalu.

 

    Z důvodu vývoje  zápasu nebyl nasazen do hry Maks. Ač si teď s odstupem  myslím, že i on měl šanci dostat, protože je to kvalitní hráč, učinili jsme tak z důvodu, že Maks musí ještě zdokonalit hru do těla a trošku té tvrdosti.  Proto dostane více prostoru v zápasech starší přípravky, kde to zdokonalíí proti svým vrstevníkům a pak s ním počítáme i do kategorie mladších žáků, kde nám své fotbalové umění ukáže i proti (o dva roky) starším hráčům.

     S Filipem jsme se domluvili, že své umění bude ukazovat v kategorii starší přípravky proti svým vrstevníkům.

 

     Ikdyž jsem sliboval, že budu v tomto v hodnocení tohoto zápasu podstatně přísnější, bylo by vůči klukům nespravedlivé, když bych tak uměle učinil. Toto hodnocení nemá mít za efekt, že si kluci budou myslet, že jsou mistry světa, ale aby si uvědomili, že se zdokonalují, že i se starším soupeřem mohou hrát (a vyhrávat) a aby je to motivovalo ještě k většímu nasazení. Stejně tak se ukazuje, jak moc je fotbal týmový sport a jak je nutné, aby makal celý tým. Jakmile nedřou všichni hráči, tak jednotlivec to už nezvrátí.

 

Rovněž se naplnila slova trenérů, že mohou být zápasy, které výsledkově prohrajeme, ale za výkon se nemusíme stydět.

 

PS: ani jsem vlastně nenapsal, že jsme prohráli 3:1, když ještě o poločasu jsme vyhrávali 1:0

 

trenér