okresní přebor starší přípravky SKP Rakovník ,,A,, vs. FK Kněževes 2.9.2012

02.09.2012 19:26

Slíbil jsem klukům, že zde uvedenu hodnocení zápasu se zaměřením jednotlivce. Známkovat se bude jako ve škole, kdy jednička je nejlepší, trojka je průměr a pětka nejslabší výkon. Upozorňuji, že kluky už trochu známe a proto hodnocení vychází z toho, jak zahráli s ohledem na jejich možnosti. Hodnocení je subjektivním pohledem trenéra(ů). Pokud je známka do trojky, pořád to ještě znamená, že jsme s herním projevem spokojeni.

Je těžké psát hodnocení, když soupeř přijel v sedmi lidech, upravovali jsme jak herní plochu tak čas. Soupeř neměl možnost střídání, chybělo mu pět hráčů. Vzhledem k tomu, že nás bylo 14, neměl šanci zápas fyzicky zvládnout a mnoho chyb z naší strany se díky tomu ztratilo. Celkově ale byl herní výkon sympatický, kluci o sobě ví a chtějí si nahrát. Velmi kladně oceňuji hráče, kteří si umějí bez míče naběhnout na přihrávku. Stále však potřebujeme mnoho šancí na vstřelení gólu a někteří jedinci mají problém se zpracováním míče. Dnešní hodnocení bude mírné, teprve v kategorii mladších žáků se ukáže, jestli je v našem týmu bojovnost a nasazení. takže si myslím, že už ve středu se bude lámat chleba.

Dnešní hodnocení je ovlivněno i tím, že jsem musel dělat rozhodčího a sledovat hru v globále, občas něco odpískat a sledovat míč.

 

Vláďa Helt  ,, 2-,,  na chytání toho moc neměl, proto jsme se ho snažili zapojit do hry a kluky nutili s ním spolupracovat. Pokud měl Vláďa čas a kluci mu naběhli, bylo to bez problémů, když byl pod tlakem, tak trochu zmatkoval. U Vládi bude důležité hodnocení až narazíme na těžšího soupeře.

Pepa Kougl - ,, 1- ,, - spolehlivý v obraně, rozdával míče, nezaznamenal jsem výraznější chybu. Musím ale zdůraznit, že soupeř neprověřil plně jeho kvality a dopřál mu dostatek času (to platí o všech hráčích)

David Řezáč -,, 2 ,, na postu stopera zahrál velmi dobře, má tu výhodu, že dokáže hráče rychle dostihnout. Pokud se bude fotbalu věnovat i o přestávkách, nebude to mít chybu

Jirka Holý ,, 2- ,, má nespornou snahu se hodně zapojovat do hry, ale občas zapomene na to, že má nějaké obranné povinnosti a hasí to za něj stoper, rovněž může přidat větší průbojnosti při osobních soubojích. Na druhou stranu, kdyby všichni hráči měli takovou chuť do hry ...

Maks Palistrant ,,3,, Maks měl rozhodně lepší začátek zápasu, kdy se plně zapojil do zápasu, nahrávky s přehledem zpracoval a podle situace  rozehrál nebo s míčem vyjel, bohužel mu to nevydrželo celý zápas a do jeho hry se vloudila nepřesnost. Rovněž mu neuškodí větší důraz, ale u Makse je to běh na delší dobu

Zdeněk Strnad ,, 3 ,, Zdenda umí zahrát i lépe, podepsalo se na něm, že před sezonou toho moc neodtrénoval. Občas to v zadu zaskřípalo nahrávky nešly na volné hráče a byly z toho problémy. I on ale prokázal, že umí zatáhnout míč, což bylo sympatické,

Dan Mašek ,,2,, - tu dvojku má za pár nahrávek, kdy se zbytečně brzo a nepřesně zbavil míče, jinak byl jeho výkon v pořádku

Jirka Vydra ,,2-,, kapitán má tu nevýhodu, že se od něj čeká víc. Vydrýs si zahrál svůj standard a občas mohl rychleji rozdat míč.

Honza Červený ,,1-,, - Honza se v našem týmu rychle aklimatizoval. Rychle pochopil že je součástí našeho týmu, týmu kluků, kteří se narodili ve stejném roce a pochopil, že spoluhráče musí respektovat a spolupracovat s nimi. Honza hrál týmově, hledal uličky, kterými spoluhráče posílal do šancí.  

Šimon Procházka ,,2-,, Celá levá strana dnes trpěla tím, že hra se většinou odehrávala ve středu a v pravé polovině hřiště. I tak se Šimi snažil prosadit a hodně spolupracovat s Danem. Snaha o vzájemnou spolupráci byla ale trošičku kostrbatá. Šimi svým přístupem je ale nebezpečný hráč s hrou do těla. oproti tréninkům ale udržel svoji průbojnost v mezích pravidel, což oceňuji.

Tomáš Vašmucius ,,2-,, stejně jako Šimi dojížděl na to, že hrál na levé straně, kde míč tolik nebyl. Nevím jestli je dobře nebo špatně, že jsem si Tomáše úplně tak nevšiml, čili z toho usuzuji, že nemohl udělat výraznější kiks, ale stejně tak to nemohl být heroický výkon na jedničku :-)

Lukáš Konopásek ,,2-,, Lukáš musel odehrát záložníka, což on děsně nerad, protože by byl nejčastěji na hrotu. Musím ho pochválit, že se relativně poctivě vracel a byl u mnoha příležitostí.  Ale těch šancí co je schopen spálit .... budou zápasy, kde se např.. dostane do 3-4 šancí a pak je nutné, aby Lukáš proměňoval.

Tomáš Itner ,,1-,, Podle mého subjektivního názoru hrál Tomáš z celého týmu nejlépe bez míče, tedy že si velmi dobře nabíhal do míst, kde mohl dostat přihrávku, tak roztahoval hru a dalo se na to koukat

Filip Koc ,,3,, Filip je dobrý střelec, ale musí zrychlit pohyb, protože jinak se proti silnějšímu soupeři nedostane k míči

 

PS: už se těším, jak budu psát hodnocení proti silnějšímu soupeři, protože to budu nemilosrdný a každá chyba se ukáže.  Strašně moc si přeji, aby hodnocení pro kluky vyznělo stejně tak dobře jako dnes a oni prokázali, že jsou jednotným, spolupracujícím a  BOJOVNÝM týmem.