SKP Rakovník ,,A,, vs. FC Jesenice - starší přípravka

30.09.2012 20:25

    Dnešní hodnocení bude krátké, protože nebudu hodnotit každého jednotlivce a protože není až tak moc co hodnotit, neb tento zápas přesně ukázal že se srovnává nesrovnatelné.

    Soupeř na nás nastoupil s týmem, který byl výrazně mladší oproti nám. V podstatě jen jedna hráčka byla starší, pak byli v týmu 3 hráči našeho ročníku a zbytek byl mladší (např. brankář byl ročník 2004)

    Soupeř se po celý zápas k ničemu nedostal, výsledek 16:0 se zdá být dostatečně vypovídající a přesto jsem měl (a shodli jsme se s trenérem Fišerem) velké výhrady. Zde jejich lehký náčrt:

 

- od brankáře jsem nezaznamenal jedinou spolehlivou a dobrou rozehrávku

- v rozporu s pokyny trenérů, jsme neustále cpali hru do středu, kde jsme sice byli schopni soupeře přetlačit, ale takto se fotbal nehraje

- dnes bylo u některých hráčů naprosto žalostné zpracování míčů

- opět kostrbatá hra, soupeř nás nijak aktivně nenapadal, měli jsme čas na kombinaci a přesto to nešlapalo podle našich (trenérských ) představ. Jak krásné by bylo sledovat narážečky na jeden dotek, rychlé přenesení hry ....

- zpětnou nahrávku do správných míst se snad nenaučíme

 

    Ale abych jen nehanil, je nutné říci, že kluci jsou stále kluky a asi by bylo přehnané po nich chtít výkon jak od bílého baletu. Ono udržet přesnou kombinační hru po celý zápas musí být pro kluky náročné, když vidí a cítí příležitost dát si góla. A tak berme tyto zápasy tak trochu relaxačně a hned zítra uvidíme, jak se kluci pochlapí proti hráčům z Čisté.

 

PS: při závěrečných penaltách jsem jaksi vycítil, že dochází ke zesměšňování soupeře. Ač to nevzešlo od našich hráčů, tak se toho naši blbouni rádi chytli a moc se mi to nelíbilo. Proto jsem klukům v kabině ihned řádně vysvětlil, jak je s věkem jejich soupeřů a nakolik je důležité si každého soupeře vážit. tak uvidíme, zda to pochopili.

 

víc toho dnes nenapíšu

 

trenér