SKP Rakovník ,,A,, vs. SK Pavlíkov - okresní přebor starší přípravky 16.9.2012

16.09.2012 20:29

Tak jak ohodnotit dnešní zápas? Dnes to rozdělím na dvě části. Prvá - kolektivní výkon a hodnocení týmu, část druhá - hodnocení jednotlivců, ale ne všech, pouze některých, kteří mě v zápase zaujali ať už svými dobrými výkony, tak tím, že jim dnes zápas tolik nevyšel.

 

    Tak nejprve k našemu soupeři. Tým SK Pavlíkov je složen z hráčů narozených v roce 2002 a 2003. Tedy věkem jsou o něco mladší než my. S tímto týmem se potkávám velmi rád,  zejména z toho důvodu, že s funkcionáři týmu je výborná domluva a ještě jsme nikdy nezaznamenali žádný problém. Tak tomu bylo i dnes. Začátek zápasu se nám podařil, soupeře jsme zaskočili a rychle šli do vedení. To bylo bohužel ale na dlouho vše. Soupeře jsme zaskočili zejména napadáním a pokud mám být konkrétní, tak slušnou zásluhu na tom má David Řezáč. V naší silné disciplíně a to rychlá hra po zemi, kombinace a přenesení hry jsme nic extra nepředvedli. Územní převaha byla zřetelná v podstatě po celý zápas, ale mě osobně přišla celková kombinace kostrbatá, neuhlazená a na vše jsme potřebovali moc času. Než jsme přihráli, než se hráč rozhodl, že se rozběhne a zatáhne míč a další. No a o naší koncovce nebudu mluvit, to bych byl jak ohraná deska. Rasantní, důrazné zakončení, to je to co nám chybí. Těch akcí, kdy mé fotbalové srdce zaplesalo a kdy jsem si řekl ,,to byla ale hezká akce,, těch bylo jako šafránu. Druhý poločas se hra trochu  zlepšila, někdo přece jen pochopil, že je zbytečné soupeře ,,hodinu šachovat,, před jeho bránou a z dobré vzdálenosti zakončil. Pomohlo i promíchání rozestavění, kdy v druhém poločase jsme v druhé partě Koníka vytáhli na hrot, Tomáše Vašmuciuse do zálohy a Filip celkem uspokojivě ukopal obránce. V samotném závěru jsme splnli Vydrýsovo přání a na chvilku jej postavili na útok. :-)

    Takže závěrem k první části. Naše hra nebyla moc líbivá, výsledek 10:0 by sice mohl vést k uspokojení, ale jsem názoru, že takovéhoto soupeře bychom měli daleko více převálcovat herně, kombinačně, dravým dynamickým fotbalem a to jsem až na pár pohledných akcí postrádal.

Než se dostranu k hodnocení některých jednotlivců, tak jsem ale od obou trenérů (Fišer, Žierik) dostal výzvu, abych zde popsal dovolím si to napsat jako naprosto nepovolené chování, které bylo na střídačce. Ze své pozice jsem to nemohl sledovat a tak píši dle instrukcí trenérů. Kluky učíme, že před zápasem může být sranda a po zápase rovněž. Při zápase se ale každý soustřední na zápas a to ikdyž zrovna nehraje a je na střídačce. Dnes však kluci dělali na střídačce bordel, dělali kraviny a trenéři už v tomto věku kluků nejsou na lavičce od toho, aby hlídali střídající kluky, ale od toho aby koučovali ty, jež jsou na hřišti - případně instruovali lavičku. Dle instrukcí trenérů dělali kluci kraviny bez rozdílu zda byli v prvé či druhé partě a co se děje na hřišti je až tak nezajímalo.

 !!!  Proto od příštího zápasu, kdo bude dělat na lavičce kraviny a nebude ho zajímat, jak hrají jeho spoluhráči, tak se mu může stát, že se na hřiště taky nepodívá. Věřte, že kluky tím tak připravujeme na jejich působení v mladších žákách SK, kde se pozornost na střídačce považuje za samozřejmost.  Dáváme to tímto způsobem na vědomí, abychom přešli nějakým diskuzím !!!

 

Teď si vezmu na paškál několik jednotlivců:

 

začnu Konipasem: strašně moc doufám, že toho nezneužije a i potom co napíšu tyto řádky bude nadále makat dál a naplno :-), ale Lukáš již třetí zápas v řadě podává velmi kvalitní výkony. Jestliže jsem na Lukáše z počátku koukal jako na šikovného hráče, který to s míčem umí, ale poměrně často čeká až ho někdo vyšle do nějaké šance, aby slavně dal gól, tak poslední zápasy se Lukáš poctivě vrací, umí se soupeřem ,,poprat o míč,,, aktivně napadá soupeře v rozehrávce a jeho výkony jsou sympatické. Je ale vidět, že na hrotu útoku je stejně raději a více mu to tam jde, na pozici záložníka není tolik vyhraný. Svoji roli na tom má to, že Luky je hodně koncový hráč.

Zmínit musím i Šimiho-dnes na můj vkus hrál rukama více než je nutné, o poločas jsme si o tom popovídali, upozornil jsem ho na to, že budu číhat na příležitost, kdy mu to ,,písknu,,. Šimi na to zareagoval tak, že jeho hra do těla byla rozhodně čistčí a když už jsem si jednu situaci přeci jen vyhlídl a faul mu odpískal, tak Šimi jen couvnul na naši půlku a byl připraven pokračovat ve hře. Takže Šimimimu trochu vytýkám, že prvý poločas hrál rukama více, než bylo vhodné, na druhou stranu ho chválím, že druhý poločas si dával daleko více pozorplně ukočíroval svůj temperament a i po odpískaném faulu pokračoval ve hře a nenechal se nijak rozhodit. .... obdobně na sobě musí zapracovat i další hráči :-)

 

Dnes si podám i Makse. Maks je rozhodně rychlý, získává přehled ve hře, ale potřebuje daleko rychlejší reakci, když se dostane na míč. Hráč který získá míč se nemůže (až na opravdové výjimky) s tímto míčem zastavit a za situace, kdy má před sebou kolem 10 metrů volného prostoru, stát a přemýšlet, co by asi tak s tím míčem udělal.  Hrát proti takovému soupeři vysloveně vybízí méně vyhrané hráče, aby si vyzkoušel zatáhnout míč, aby si vyzkoušeli přejít přes hráče a Maks tuto příležitost plně nevyužil. Maks ale v sobě fotbalovost má a jsem přesvědčen o tom, že až si vyzkouší, jaký je to pocit pořádně zatáhnout míč, pak si narazit se spoluhráčem a např. zakončit, tak s i to sakra rychle osvojí.

 

David Řezáč : pokud čeká chválu (přece jen dal tři góly) dostane se mu ji tak na půl. David na začátku zápasu řádně znepříjemnil soupeři život a týmu díky vstřeleným gólům poskytl týmu relativní klid a soupeře nahlodal. V průběhu dalšího zápasu bych chtěl z Davida vyždímat ale ještě více. Zejména pak hru bez míče a pak si stále myslím, že s míčem umí být rychlejší, rychleji převzít nahrávku a soupeře překvapit  rychlostí a tahem na bránu. Jinak ale David podal slušný výkon.

Jirka Holý: jeden z mála hráčů, který uměl zakončit slušnou střelou. Snahu o zakončení střelbou měl ještě Červajs

Vláďa Helt - některé nahrávky na Vláďu byly teda opravdu jobovky, ale Vláďa si s nimi celkem poradil, Vláďovi ještě vysvětlíme, že každé rozehrání od něj nemusí jít vysloveně na spoluhráče, ale do prostoru, kam si ten hráč může dobře seběhnout (tím může zakládat velmi dobré protiútoky). No a pak už by se mohl naučit kluky více dirigovat. Hlas má silný a hlasitý (jak nás o tom umí mimo zápasy přesvědčit :-)) a tak ho začne používat i na zápasech.

 

Hmm, tak napíšu slovíčko ke každému, ale opravdu pouze telegraficky

 

Zdenda Strnad - dnes velice slušně pozičně, tradičně pokulhává nahrávka, na hřišti velké nasazení

Pepa Kougl - slušný standard, dnes bych si možná přál trošičku více té dynamiky a nahrávky na delší vzdálenosti

Dan Mašek - pár průniků přes protihráče bylo odvážných, Dan získává poměrně solidní fotbalové sebevědomí - jen tak dál

Jirka Vydra - sílu do zakončení, sílu do zakončení a ještě jednou sílu do zakončení, jinak v pohodě

Tomáš Itner - pohoda :-) ... ne k Tomášovi opravdu nevím co psát, pokud někdo poslední dobou odhaluje nějaké chyby v jeho hře, ať to napíše, já se na to zaměřím ..klidně to sdělte do pokecu

Filip Koc - trenéři jej v prvém poločase postavili na hrot útoku, v poločase druhém jej po vzájemné konzultaci ztáhli do obrany. Dle mého názoru je Filip v obraně rozhodně prospěšnější, protože umí nepříjemně dotírat na soupeře pokud to soupeř nevezme větším obhozením a rychlostí, tak přejít přes Filipa není vždy úplně jednoduché, Jinak je třeba neustále pracovat na rychlosti, páč bez toho to prostě nejde.

Tomáš Vašmucius - standardní výkon. Jsem rád, že když bude nejhůře, ukope i obranu, ale záloha mu sedí více

Honza Červený - Honza ví, na čem budeme pracovat a tak je zbytečné to tu rozepisovat, Jinak umí moc hezky posílat kluky chytrými uličkami do šancí, nejvíce vybízel Koníka, stejně tak bude hledat i další hráče. Přehled ve hře je velká deviza. 

 

Tak snad jsem na nikoho nezapomněl.

 

Úplným závěrem tedy napíšu, že individuálně nevyšel zápas klukům úplně nejhůř, ale je důležité zapracovat na týmovosti, roztáhnout hru do stran, ZRYCHLIT hru, k brance soupeře se dostat na 5 - 6 nahrávek, zbytečně neotálet. já se nemohu zbavit dojmu, že my se se vším moc crcáme a dlouho nám to trvá. Chytrá nahrávka nám dělá pořád problémy stejně jako nahrávka dozadu.

    

    A hlavně se musí kluci vzájemně respektovat, být kamarády a pomáhat si. Možná to zní moc vzneseně, ale chci tím napsat, že pokud budou kluci jedna parta, tak se to projeví i na zápasech. Veďte je k tomu.

 

To bude pro dnešek stačit :-)

 

trenér