SKP Rakovník vs. Tatran Rako Rakovník - starší přípravky - 7.4.2013

10.04.2013 22:03

Tento zápas byl odehrán v rámci programu fotbalového soustředění. A byl to velmi dobrý tah, protože kluci již byli alespoň částečně rozehraní. Soupeře známe celkme dobře, víme, že ač má v týmu i mladší hráče, jedná se o velmi nebezpečného protivníka, který se vyznačuje zejména jednoduchou hrou v zadu, dobrým brankářem (brankářkou) a nebezpečnými střelci, kteří umějí opravdu tvrdě a nepříjemně vystřelit.

 

Záhy po příjezdu soupeře jsme zjistili, že tatran si nepřivezl brankářku a tak šel do brány David Minařík, který jak ale víme má velmi dobré reflexy a chytat umí. Již na podzim, kdy jsme hráli na hřišti soupeře bylo naší největší slabinou slabé zakončení, které brankář soupeře dokázal zlikvidovat. Naopak soupeř dokázal využít takřka každý brejk. Společně jsme se pak s trenéry ale domluvili, že na naši taktice nebudeme nic měnit, že i nadále se budeme snažit předvádět kombinační hru a to již od samotných obránců. Důležitější než výsledek pak bude to, aby se kluci soupeře nezalekli a aby hráli s plným nasazením. Kluci byli na taktiku soupeře samozřejmě upozorněni.

 

 

Hra samotná splnila naše očekávání. Soupeř se v zadu opět příliš nezatěžoval s nadbytečnou kombinací a dlouhými pasy vysílal jednotlivé hráče (zejména pak jednoho na pravé straně) na brejky. Kluci si ale zasloužili pochvalu, protože od prvního okamžiku se snažili nahrávat a tvořit hru a když soupeř provedl brejkový protiútok, zodpovědně se vraceli. Přestože jsme měli několik slibných akcí a zakončení, opět se ukázala naše největší slabina a tou je tvrdost zakončení. Brankář hostí většinu střeleckých pokusů a centrů s přehledem likvidoval a několikráte předvedl i velmi bravurní zákrok. Jak jsem psal, soupeř zahrozil jen několika brejky a rohovými kopy. A tak do poločasové přestávky jsme šli za vyrovnaného stavu 0:0. Kluky jsme za jejich bojovný výkon pochválili a pouze se pokusili apelovat, aby zakončení bylo opravdu tvrdé.

    Druhý poločas byl kopií toho prvého, pouze s tím rozdílem, že se nám podařilo zásluhou Lukáše Konopáska vstřelit branku. Mimochodem Lukáš si zasluhuje obrovskou pochvalu, jak se od jara do fotbalu zakousnul a dělá trenérům a určitě nejen jim velkou radost. Všichni věříme, že mu herní nasazení vydrží. Následně zahrál hráč hostí v pokutovém poli rukou a byla z toho penalta. K této se postavil Lukáš a ač byla celkem slušně umístněna a měla patřičnou tvrdost, brankář hostí je opravdu dobrý a penaltu kryl. Co se mi ale neskonale líbilo a čeho si u našeho týmu cením, je, že se neozavlo jediné špatné slovo proti Lukášovi za jeho neproměněnou penaltu. Ostatně jak jsem již napsal, tak on svoji hrou v celém zápase odpracoval hned několik penalt. A my se stejně nakonec dočkali druhého gólu a to z pro nás netypycké situace. Soupeř rozehrával roh. Na rovinu říkám, že mě překvapilo, že se hráči hostí ptali trenéra a domlouvali, jaký že signál mají zahrát, zda jedntoku, dvojku ....Myslím si totiž, že v tomto věku to je ještě předčasné a jde spíše o jakési gesto. Ale nikomu neubírám jeho metody trénování, kvality soupeře ukazují, že tjejich trenéři neudvadějí jakkoliv špatnou práci. nicméně právě neshoda v zahrávání nacvičených signálů se jim stala osudnou, neboť po rozehrání na krátko a nedorozumění soupeře jsme se dostali k míči a dlouhým nákopem se tentokráte my (jedinkráte za celý zápas) dostali do brejku. A to nastala velká chvíle pro Tomše Vašmuciuse, který si pas převzal a přesprintoval půlku hřiště stíhán stoperem soupeře. Tomáš se však nenechal odstavit od míče a píchnutím do míče poslal míč podél vybíhajícího soupeře. No a když soupeř nevyužil ani poslední střelecký pokus v nastaveném čase, vyhráli jsme 2:0.

 

Jak jsem psal na začátku, kluci se k utkání postavili zodpovědně, nenechali se zblbnout do odkopávání míčů a zaslouženě vyhráli. Nebudu ale jakkoliv snižovat kvalitu soupeře, protože má velmi dynamický tým s několika nadějnými hráči.

 

největší slabiny- slabé zakončení, občasné zmatky při kombinaci, pomalé přenesení hry a stále nám dělá problémy, využít celou plochu hřiště 

 

Za sebe, jako za rozhodčího utkání musím uvést jen několik slov. Nechtěl jsem toto utkání pískat, neb jsem očekával ať už z jedné či druhé strany mohou nastat nějaké vyhrocené situace ke sporným zákrokům, ať už bych je vyhodnotil či nevyhodnotil jako faul. Proto mě mile překvapilo, když po odpískané ruce na dotaz trenérů hostí sami fanoušci hostí uznali, že se jednalo o jasnou ruku a penaltu a toto taky jasně trenérům hostí sdělili. Pokud bych byl měkota, tak by mě mohlo zamrzet, když jsem byl při prvém gólů od trenérů hostí nařčen, že gólu předcházel faul a že jsem hru schválně pustil dál. Jenže měkota nejsem, tak mi to bylo šumák, ale neodpustím si napsat, že pokud bych chtěl našim nadržovat, tak jsem mohl odpískat ještě jednu penaltu, o kterou se domácí fanoušci vehementně dožadovali a ikdyž tam byl jasný atak golmana na útočníky, tak to prostě penalta nebyla. taky jsem mohl úderem 25 minuty utkání za stavu 2:0 ukončit, ale neudělal jsem tak, ikdyž míč měl na kopačkách soupeř na polovině hřiště. Následně z toho byla poslední nebezpečná střela na naši branku, která mířila nad. A podobných situacích, kdy bych mohl pohodlně postčit domácí by se našlo více, ale nikdy jsem to neučinil. Tedy nikdy nikomu nepřipískávám, snažím se být objektivní. Nikdy neklesnu na úroveň, abych vítězství klukům zajišťoval takto nečistě. Celkově ale děkuji všem fanouškům a rodičům, že klukům vytvořili příjemnou atmosféru a z jejich strany nebyl v utkání žádný problém.

 

 

Doufám, že se stejým nasazením kluci odehrají i zbylé zápasy jara.

 

trenér

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

hru samotnou jste mohli sledovat