SKP Rakovník vs. TJ Čistá sobota 10.11.2012 - mladší žáci

11.11.2012 15:25

SKP Rakovník vs. TJ Čistá

 

Tak jsem se právě vrátil z halového turnaje roč. 2006 a jsem ve správné ponuré náladě, abych právě teď sepsal hodnocení sobotního zápasu. Do ponuré nálady jsem se nedostal vlivem výkonu našich hráčů, ti i přes to, že skončili poslední ( prohra 2:1 od Slaného, náklep 9:0 od Slavie, 2:0 od Žatce, 2:0 Karlovýma Varama a nakonec po remize 1:1 prohra díky penaltovému rozstřelu). Kluci se mají ještě co učit, ale snažili se. No nicméně tento příspěvek má být hodnocením našeho zápasu, tak hurá na něj.

 

Dnes nebudu hodnotit všechny jednotlivce, ale i tak doufám, že článek bude přínosný a při vyhodnocení se ještě jednou otřu o již zmiňovaný turnaj roč. 2006.

 

Článek čtěte celý, jsou v něm opravdu důležité informace k nastávajícímu halovému turnaji !!!! 

 

    Našeho soupeře jsme již znali. Při prvotním setkání jsme týmu Čisté nedali šanci a jasným výkonem jej přehráli. Protože ale jinak hráči Čisté odehrávají, alespoň výsledkově zajímavé zápasy a umí i vyhrát, byla obezřetnost na místě. Tradiční srovnání věkem bylo v sobotu neutrální, protože 5 hráčů soupeře bylo narozeno v letech 2000 až 2002 a pět jich bylo mladších. Nicméně jsem očekával, že naši kluci předvedou kvalitní výkon a nepřipustí příliš komplikací.....Ouha, opět jsem se zmílil.

 

    Naše hra od samého počátku vykazovala celou řadu nepřesností. I hráči na které sázím měli dnes slabší den.  Hráli jsme (jak s oblibou říkám) rádoby profesorský fotbal, kdy jsme si mysleli, že soupeře vyšachujeme a nakonec slavně dáme gól. Jenže soupeř bez větších problémů naším útočným snahám odolával, neb jsme mu dali opravdu hodně času na to, aby přeskupil svoje síli. Nic originálního v naší hře, žádný rychlý brejk, rychlé přenesení hry, změna stran ..prostě nic!!!!. A hlavně u mnoha hráčů minimální nasazení pro hru. K tomu připočtěme zmiňovanou nepřesnost a nechuť hráčů se vracet a sám se dosud divím, jak je možné, že jsme do poločasové přestávky odcházeli s vedením 1:0, které jsme si dle mého názoru absolutně nezasloužili. mít soupeř na hrotu staršího šikovného hráče (nasazen tam byl nějaký malý ikdyž šikovný klučina, kterého Pepa vesměs stíhal), tak jsme mohli do poločasu klidně 5x tahat míč z naší sítě.

 O přestávce jsme se pokusili naše hráče v podstatě jenom nabudit, vysvětlit jim, že každý zápas se musí ,,odřít,, a jistě se nebudete zlobit, když před dětmi používáme výraz, že kluci ,,musí jezdit po prdeli,, neb toto je výraz jednoznačně nejvýstižnější a jak znám slovník kluků, tak oni znají podstatně peprnější výrazy. Taky nám bylo jasné, že soupeř sám nevěří, co s s námi děje a bude chtít zužitkovat šanci, která se mu díky našemu hubenému poločasovému výsledku nabízela, zužitkovat. předpokládali jsme taktiku odkopni co ti přijde do cesty a do velké míry soupeř naše předpoklady splnil. Z dlouhodobého hlediska to asi není přínosně, ale kdo by neměl chuť porazit SKP :-)

 

    Druhý poločas se trochu změníl, protože alespoň část hráčů naše instrukce pochopila, aktivně napadala soupeře, nenachala jej zpracovat míč a ejhle najednou to šlo. Skorem jsme uklidnili hru, což jako by pro naše hráče byla zase známka toho, že ,,pohoda, klídek, máme nahráno, nač se snažit hrát dál. Mohl bych pochválit hned několik hráčů za to, že o poločas zlepšili svoji hru, ale neudělám to, jednak jistá jména vím asi 3-4, ale asi by se nechalo ještě tak o dalších 2-3 uvažovat, ale v daném případě nesmím udělat chybu a proto neuvedu nikoho. Stejně je to zbytečné, celé to tu píši kvůli závěru, kde osvětlím všechny své plky.

 

Před samotným závěrem ještě slibovaná paralela s dnešním turnajem roč. 2006. Přestože jsem psal, že turnaj ve mne z  určitých důvodů nastavil do ponuré nálady, tak jsem v průběhu celého turnaje musel u drtivé většiny hráčů konstatovat naprosto skvělé nasazení, které pro hru měli, Ti kluci s fotbalem začínají, často předvedli úsměvné zákroky, ale jejich nasazení a zájem o hru bylo naprosto famózní. U našich hráčů jsem toto nadšení v sobotu ve velké míře neviděl (ano za stavu 5:0 už tu nadšení bylo, ale přiznejme si, to je kapánek pozdě, my potřebuje makat od samého počátku - navíc ani nevím, jestli to bylo zvýšené nasazení, nebo jen to, že to soupeř zabalil a tím se my dostaly do jakésy falešné pohody) a u některých hráčů mi nasazení a hlavně zájem o hru chybí již delší dobu. Mít zájem o hru, když vedeme pět -  šest nula, to je jednoduché. Hrát naplno  zy všech okolností je už horší. Přitom před týdnem v kněževsi jsme nasazení měli, přestože jsme prohrávali a já bláhový si myslel, že tomu už bude navždy.

 

Zápas proti Čisté byl poslední venkovní, máme 14 dnů na přípravu na halový turnaj. Už teď je mi jasné, že turnaj bude rozhodovat pouze to, jak jednotlivé zápasy od samého počátku až do konce - bez ohledu na skore - oddřeme. Věřím ...ba dokonce vím, že máme v týmu výborné hráče, ale já už nehodlám doufat, zda hráči se ten den chce nebo nechce hrát. V celém vyhodnocení použiji jedno jméno. A tím je Zdenda Strnad. Zdenda nepatří mezi hlavní opory týmu, má hendikepy v rychlosti a kopací technice. Ale Zdenda má obrovský zájem o hru a kdykoliv jej nasadím, tak hraje na sto procent, s chutí a snaží se. Zdenda třeba nedostává v kategorii mladších žáků tolik příležitostí jako jiní hráči, ale možná si vzpomenete, že jsme měli i jiné hráče, kteří z počátku nebyli tak dobří jako jiní, ale svojí pílí se jimi stali. Úplně stejnou šanci má i Zdenda. A proč to zde vše píši, no právě pro ten slibovaný závěr.

 

Dne 24.11.2012 nás čeká halový turnaj. Již jsem psal, že na turnaj nebudou nominováni všichni hráči. Sice jsem se občas i nechal slyšet, že nějaký nástřel s trenéry máme, ale s ohledem na výše uvedené tímto vyhlašuji, že žádný nástřel nemám a každý s kluků se o místo musí zasloužit !!!!! Od pondělí jsou všechny tréninky kvalifikační. U všech hráčů budu opravdu důsledně sledovat jejich chování na tréninku, jejich aktuální fotbalovou formu a zejména jejich nasazení. NIKDO nemá jistou účast na turnaji, přitom věřím, že každý z hráčů se jej bude chtít zúčastnit, vždyť je tu možnost, že budeme hrát proti Dukle Praha, přímo ve skupině máme nadupaný tým SK Kladno a celý turnaj je vyvrcholením podzimní sezony.

 

Z dvou venkovních tréninků a jednoho halového (na páteční halový trénink chci mít již nominaci uzavřenou (ale tréninku se zúčastní všichni hráči)) vybereme příslušný počet hráčů. A  jasně dávám na srozuměnou, že nominace nebude za dosavadní zásluhy, ale bude to kombinace:

 

1) fotbalových dovedností 

2) nasazení při trénincích, zájem o hru

3) týmové jednání, snaha o týmovou soudružnost,

4) chování na tréninku, poslouchání trenéra apod.

 

Vše to takto ,,ponuře,, píšu proto, aby jsme z toho dostali pozitivní závěr. Pomozte kluky namotivovat ( ne křikem, ale hecnout je, na křik stačí trenéři :-)). Když to vyjde, dokážeme si nadcházející turnaje všichni užít bez ohledu na výsledek. Důležité je, abychom ukázali, že v Rakovníku umíme hrát fotbal, že tady máme disciplinované hráže se zájmem o hru a jeden společný tým.Klukům situaci ještě vysvětlíme na tréninku, ale přece jen rodiče mohou být v naší snaze hodně nápomocni, tak nám pomozte!

 

Takže asi tak

 

Pro ty, co se do nominace nedostanou  z tohto důvodu, že přece jen musí ještě více natrénovat chci sdělit, že VŠICHNI naši hráči pokud budou makat naplno mají šanci se fotbalově dostat na takovou úroveň, že ještě budeme škemrat, aby na turnaj jeli. Pokud se stane, že někdo nebude nominován protože by po uvedené tři tréninky nejel naplno a hrál si na primadonu, pak je pouze na něm, zda do budoucna pochopí, že při zápase se musí makat, že fotbal je týmová hra a zápasy se hrají od začátku do konce a potom jej jistě s radostí vezmeme na další turnaj. Momentálně bych uměl říci i 4 hráče, kteří takto (primadonsky)až nezdravě často přemýšlejí.

 

Úplně poslední musím napsat, že toto se týká i brankáře!!! Uznávám, že tady je trochu hloupé, že ikdyž nenapíši jméno, tak víme koho myslím, nicméně nelze jinak a pokud od brankáře neuvidím stoprocentní nasazení při všech trénincích, tak raději vezmu na turnaj brankáře roč. 2003. Stejně tak raději vezmu na turnaj Zdendu, který má ještě hodně co trénovat, ale jak jsem již psal, tak k jeho hernímu nasazení nemohu mít jedinou výtku.

 

A to už je definitivně vše, napsal jsem to hodně zdlouhavě, ale doufám, že si to pozorně přečtete a kluky mi pomůžete vyburcovat a vysvětlit proč je nasazení tak důležité.

 

Velmi rád si přečtu na diskuzním foru, nebo přímo na mém emailu Vaši reakci, nebo alespoň potvrzení, že jste to přečetli celé. Pokud to bude reakce, tak si se mnou souhlaste, nesouhlaste, rád si Vás vyslechnu, klidně i názor kluků, pokud někdo najde tu sílu napsat :-).

 

díky za pozornost

 

trenér