SKP vs. FK Kněževes - mladší žáci a starší přípravka

29.05.2013 20:16

Tak máme za sebou prvé dvě utkání z plánovaných pěti, které bychom měli v tomto týdnu odehrát. V úterý jsme si zahráli proti Kněževsi v kategorii mladších žíků, ve středu jsme si to střihli se stejným soupeřem, tentokráte však v kategorii starší přípravky. Telegraficky k vyhodnocení.

 

. FK Kněževes mladší žáci, velmi dobrý a zkušený tým s oporou v brance a několika nadějnými hráči. Přesto jako trenér velmi rád proti tomuto soupeři vedu náš tým. Kluci umějí proti silnějším soupeřům hrát velmi kvalitní fotbal, tak tomu bylo i tentokrát. Už za poslední mistrovské utkání proti Kněževsi jsem kluky chválil, za jejich snahu, rychlou kombinaci a nasazení. V úterý jsme předvedli podobně pohlednou hru, jen mám pocit, že v tom nebyla tak velká herní pohoda a podpora, kterou bych chtěl u týmu vidět. Zkrátka občas se někdo z hráčů neudržel a pokáral (nejslušnější a nejmírnější výraz, který mě napadl) spoluhráče mnohdy i neprávem za nějakou situaci. Samozřejmě kluci musejí na sebe mluvit a i si nějaké herní situace vyříkat, ale ne se v průběhu utkání na svého kamaráda utrhovat. Kluci se už umí podpořit a vyburcouvat, ale tentokrát to nebylo úplně ono. Čili herně nemám výhrad, byl to hezký výkon, chvílema se soupeř musel o výsledek bát, byť nakonec zvítězil 7:2.  Psychicky ale byli někteří hráči rozhozeni a místama nervózní.

 

Den na to jsme si zahráli se stejným soupeřem, tentokrát však v kategorii starší přípravky. Tři rychlé branky v podstatě určily průběh utkání, soupeř byl do velké míry zlomen a nechal našim hráčům opravdu velký prostor ke kombinaci. No a když se naším hráčům dá dostatek prostoru, tak umějí vymyslet i skvělé herní kombinace a situace. Myslím, že bylo moc hezké koukat na narážečky, české uličky, zpětné nahrávky, které kluci vymýšlely. Jak jsem psal, tentokrát nám to soupeř hodně ulehčil, ale je vidět, že kluci chápou co je to kombinační fotbal. Teď už jde hlavně o to, aby se neustále zdokonovali ve zpracování míče, přesnosti přihrávek, rychlosti apod. aby hru dnes předváděnou dokázali aplikovat i pro silnému soupeři, který nám neposytne ani metr prostoru navíc. I dnes jsem postřehl nezanedbatelné množství nanepřesných nahrávek. Dovolím si tvrdit, že pokud by se jednalo o vyspělejšího soupeře (musíme zohlednit, že hráči Kněževse jsou mladší a tak jejich předvedený výkon byl celkem sympatický), tak každá takto nepřesná nahrávka, kterou by soupeř zachytil, by se automaticky proměnila v nebezpečný protiútok. Pokud jsem při hodnocení úterního utkání psal, že někteří kluci nebyli v herní pohodě, tak dnes to bylo naprosto v super, ono se taky není čemu divit, když se vyhrává, tak jde všechno lépe. Je proto nutné spojit tu maximální koncentraci a výkon v případech, kdy čelíme silnému soupeři s tou pohodou, která spojuje tým.

 

Tak doufejme, že nám počasí umožní odehrát i zbývající utkání tohoto týdne, abychom se již plně mohli soustředit na finále okresního přeboru a chystaný turnaj.

 

trenér