turnaj v Kolíně

19.06.2013 21:20

Protože jsem na turnaji v Kolíně nebyl, poskytuji vyhodnocení turnaje tak, jak mi předali informace ostatní trenéři a i z toho důvodu bude hodnocení podstatně stručnější.

 

Začátek turnaje byl z naší strany velmi nervozní a nedisciplinovaný. Jak jsme očekávali, model 5+1 jsme netrénovali a příliš jej neovládáme. Nicméně v průběhu turnaje kluci trochu pochopili. A tak hlavní problém byla roztěkanost a vnitřní rozhádanost týmu. Kluci nepodali svůj maximální výkon, přitom už opakovaně dokíázali, že dokáží jako tým makat. A to ještě musíme vychválit posili roč. 2003, kteří naopak pochopili, jaká je to čest na tomto turnaji být a makali naplno. Nicméně jsem od trenérů dostal informace, že po nějakém čase se kluci vzpamatovali a začli hrát fotbal. Abychom to ale neměli zas až tak jednoduché, tak Lukáše Konopáska a Pepu Erbena postihly zdravotní problémy, takže byl problém ze střídáním. A to byl v teplém počasí které panovalo problém. Konečné 8. místo rozhodně nebylo maximem, kterého jsme mohli na turnaji dosáhnout.

 

Na druhou stranu, nikdo nás vysloveně nepřevyšoval, od nikoho kluci nedostali kluci nějakou dardu (Beroun byl ve druhé skupině, ale k tomu se ještě dostanu). Kluci ukázali, že se v rámci kraje mohou srovnávat i s jinými týmy a kdyby zamakali na 100 procent, odpustili si (někteří) různé primadonské zlozvyky, tak mohli pomýšlet mnohem více. Takže toliko k turnaji v Kolíně

 

Turnaj rovněž ukázal, že je důležité model 5+1 zařadit do tréninkového procesu, ač si narozdíl od jiných myslím, že se nelze k tomotu modelu upnout naplno, neboť i varianta 7+1 na polovinu hřiště v této kategorii přináší mnohé přednosti.

 

PS: slíbil jsem zmínit se o Berounu. Trenéři si všímali a věnovali se zejména našemu týmu, ale výsledky kterých dosahoval Beroun, je přinutily, aby se podívali i na zápas kluků z Berouna. Nejvyšší skore kterého v zápase dosáhli, mělo být něco kolem 20:4 což je při hrací době 26 minut obdivuhodné. Proto je na místě smeknout před Berounem a tímto zdravím Jindřicha z Berouna :-)