turnaje v hale

24.10.2012 22:11

Pomalu se nám blíží konec venkovních zápasů a my se budeme připravovat na halové turnaje. Ten prvý máme dne 24.11.2012. Společně s tímto turnajem se nám vyskytl jeden problém, který musíme vyřešit. V současné době máme celkem 15 hráčů narozených v roce 2002. To je moc hezké číslo, máme s kým hrát, když už  se někdo omluví, tak máme dostatek jiných (často i kvalitních) hráčů, kteří jej zastoupí. Nicméně takovýto skvělý počet už není příliš optimální, pokud se jedná o halový turnaj, kde se hraje systémem 4+1. V tomto případě praxe ukázala, že je nejlepší vzít na turnaj celkem 8+1 hráče. Větší počet bývá na závadu, protože nikdo z kluků si pořádně nezahraje a hlavně časté střídání znamená, že kluci se do hry pořádně nevžijou a na hře je to hodně znát. Hlavy trenérské se daly proto dohromady a snad přišli na způsob, kdy je možno počet hráčů ještě o něco navýšit, ale již ne o mnoho, možná tak o 1-2 hráče. Navíc je třeba si uvědomit, že hala je něco úplně jiného oproti venkovním zápasům, hra je rozhodně dynamičtější, vyžaduje vysokou techniku na míči, mrštnost a pod. A tak je celkem přirozené, že někomu hala prostě nemusí sednout. No a v neposlední řadě je nutné si uvědomit, že halových turnajů se vesměs neúčastní týmy, které známe z okresních přeborů, ale nejvíce sem jezdí výběrové týmy, týmy z fotbalových škol a pod.

Z výše uvedeného pramení jediný závěr. Po zralé úvaze jsme došlo k závěru, že na turnaj nebudou zváni všichni hráči, ale pouze výběr. Alespoň pro mne je to těžké rozhodnutí, ale mimo výše uvedeného mě k tomu vede ještě několik dalších důvodů. Když jsem tyto důvody sdělil spolutrenérům, tak se mnou plně souhlasili. A proto, přestože se to nemusí všem rodičům líbit (zejména těm, kteří se dozvědí, že jejich potomek nebyl vybrán) je to naše definitivní rozhodnutí, které jménem trenérů předkládám. Moc nám trenérům pomůžete, pokud budete toto rozhodnutí akceptovat.

   Každému rodiči je asi zřejmé, že na základě kvalit a herních projevů, které kluci do současné doby předváděli, máme již určitý nástřel adeptů na kvalifikaci turnaje. Protože ale chceme dát šanci opravdu každému, pokusím se před turnajem v termínu tréninku (tedy pondělí nebo středa od 16.00 hod) zamluvit rakovnickou halu, kde by si kluci mohli oťukat terén a zejména porvat se o to dostat se na turnaj a přesvědčit nác, abychom ho vzali. Znovu ale zopakuji, že všechny brát nebudeme. Pokud nás ale někdo překvapí a řekne si o svoji nominaci, neměl by být problém aby byl nominován do dalšího turnaje.

 

Pokud má k tomu někdo co říci, nechť tak klidně učiní.

JL