úterý 14.5.2013 FK Kněževes vs. SKP Rakovník - mladší žáci

14.05.2013 20:41

Tak už jsem na našich stránkách psal hodnocení zápasů, kdy jsme sice vyhráli, ale naše hra byla špatná, už jsem zde psal i hodnocení, kdy jsme po právu vyhráli a předvedli pohledný a bojovný zápas a i jsem hodnotil zápas, kdy naše hra nestála za nic a tak jsme zaslouženě rupli. Snad poprvé ale budu hodnotit utkání, které jsme prohráli vysoko skorem 8:1 a přesto budu s naším výkonem navýsost spokojený a všichni hráči do jednoho si zaslouží velkou pochvalu. A tak nás čeká v tomto směru premiéra. A takto to vzniklo.

 

V průběhu dne dostávám několik znepokojových zpráv a omluvenek, ale to se nedá nic dělat zdravotní stav nelze ovlivnit a ve školní jídelně asi něco špatného uvařili. A tak se v Kněževsi sešla tato desítka statečných:

 

Vláďa Helt, Pepa Kougl, Zdeněk Strnad, Dan Mašek, David Řezáč, Jirka Vydra, Šimon Procházka, Maks Palistrant, Jirka Holý a Honza Červený.

 

Takže suma sumárum jsme měli dva kluky na střídání, což je v případě, že hrajeme proti soupeři který si hoví na prvém místě v kategorii mladších žáků, hodně málo. Nicméně z tohoto nedostatku jsme se pokusili udělat přednost a klukům vysvětlili, že posuzovat se budou pouze a jen jejich výkony. Soupeř nezklamal, nastoupil v plné sestavě, včetně svých hvězd v bráně a střední záloze. Zapas byl oboustraně pohledný, jak soupeř, tak my jsme předváděli he hru, které nechyběly nahrávky, individuální výkony ani zakončení, kluci důsledně přistupovali k soupeři a napadali jeho rozehrávku. Soupeř se přeci jen gólově prosadil a to zejména zasluhou svého kapitána, který je zkušený harcovník a s míčem to umí. My jsme měli taky několik vypracovaných šancí, kdy ale brankář soupeře nenechal nikoho na pochybách, že patří mezi špičku okresu. A tak vychytal i samostatný únik Honzy Červeného, přestože v mých očích to udělal Honza  naprosto bezchybně. Že je ale brankář soupeře překonatelný, nám ukázal Maks, který si velmi šikovně obhodil obránce a přesnou střelou po zemi k tyči vlil klukům do žil nový elán. V rychlém sledu jsme pak nastřelili dvě tyče (soupeř na oplátku nastřelil jednu)

Druhý poločas už od nás nebyl tak průbojný a nebezpečný, plně se ukázalo, jak náročné je odehrát 60 minut zápasu, když jsou na střídání pouze dva hráči. Ale ke cti slouží, že kluci zápas odřeli až do samotného konce, byť jak říkám, tak soupeř si více nahrával na jeden dotek a s tím jsme měli trochu problémy.

Z celého zápasu musím ale vypíchnout dvě pozitiva, přičemž mě bod č. 2 mě naprosto usadil na zadek a já nevěřil svým očím a uším.

 

1) Velice se nám dařily nahrávky, tyto byly do běhu, byly poměrně přesné, smysuplné, kluci dobře zpracovávali a zakončovali

2) o poločas za stavu (tuším) 5:1 si jdeme na lajnu říci pár slov. Kluci jsou v pohodě a plni elánu do druhého poločasu. vědí, že prohrávají, ale přesto chtějí a mají obrvskou chuť hrát. Vymýšlejí jak zlepšit svoji hru a co na soupeře zkusit, aby ho mohli přehrát. V ten okamžik jsme tam my trenéři byli skoro zbyteční, řekli jsme klukům opravdu jen pár základních věcí, které je potřeba dodržet a pak již kluci se sami motivovali. Nebylo to nijak strojené, bylo to naprosto přirozené. Kdyby tak tohle dokázali pokaždé a u každého soupeře a za všech okolností, to by byla paráda. veškeré hecování bylo pozitivní, nikdo nikoho za nic neodsuzoval. Stala se chyba? OK, nedá se nic dělat kluci příště se to nesmí stát, hrajeme dál, jdeme na to. Toto je podpora, kterou si v rámci mužstva představuji a dnes poprvé jsem byl naprosto spokojen, s tím, jak kluci hráli a byli semknuti jako tým!!!!!

 

Samozřejmě běda hráčům, kteří si toto hodnocení přečtou a usnou na vavřínech. Píšu toto hodnocení proto, abych ocenil snahu našich hráčů a pochválil je za správný přístup k fotbalu. Bylo by velké zklamání, pokud by si kluci takto dobré hodnocení vyložili tak, že je to v pohodě, že zahráli slušný zápas a tak mohou dělat blbosti, protože jsou machři a jde jim to samo. Jsem přesvědčen, že máme natolik chytré hráče, kteří budou chtít podat v dalším utkání ještě lepší a ještě bojovnější týmový výkon.

 

Kluci, za předvedený výkon děkuji

 

trenér