vyhodnocení soustředění

10.04.2013 20:32

Tak jsem si našel trocha toho času, abych sepsal průběh letošního soustředění. Protože jsem se snažil, byť z telefonu, průběžně informovat o jeho průběhu, myslím, že takováto akce si zaslouží kompletní shrnutí. Tak jdeme na to:

 

čtvrtek den prvý:

 

oběd: hovězí vývar, vepřové na kmíně

večeře: karbanátek s bramborovou kaší

II. večeře: rohlík s pomazánkou

 

Příjíždíme na chatu Irena. Kluci se bleskurychle ubytovávají, vesměs měli rozděleno, kdy s kým chce bydlet a my jsme jim jejich příní splnili. Následně jsme vyrazili do města Jesenice (nespletl jsem se, Jesenice opravdu mají statut města). Počasí nebylo nijak přívětivé, na druhou stranu jsme mohli dopadnout podsatně hůře. Zkrátka teploty nešli přes 5 st. celsia, ale po celou dobu soustředění jsme nezmokli. Došli jsme na zdejší hřiště, kde jsme měli domluveno přítelské utkání i plac na trénování. Pak jsme pokračovali do samého středu města. Když jsme přišli k silnici na Plzeň, přišla velká chvíle Filipa Koce. Filip jakožto velký znalec kamionové dopravy začal na projíždějící kamiony gestikuovat, aby zatroubili na klakson, což mu kamióňáci několikráte splnili. Toto se zalíbilo i zbytku týmu, takže zbytek cesty jsme došli ve složení, kdy takřka celý tým jako jeden muž nadšeně gestikulovali na projíždějící kamiony a tito se jim občas odvděčili zatroubením. Hups delší 200 metrovou cestu jsem nezažil :-)

Odpoledne, po poledním klidu se opět odebíráme na Jesenické hřiště, kde si dáme krátké rozcvičení a trénink, kdy jsme vyčlenili brankáře, jež si se mnou dali lehký brankářský trénink a zbylý trenéři si kluky rozdělili na tři skupiny a klukům se tak mohli řádně věnovat. Po hodince takovýchto aktivit jdeme na náš první, přípravný zápas soustředění a zároveň prvý zápas na travnaté ploše. Jeseničtí si zaslouží pochvalu za spolupráci, kterou předvedli. Do zápasu nastoupili v oslabené sestavě a tak jsme na hřišti dominovali hlavně my. Nicméně Jesenickým hráčům i funkcionářům jsme vděční za to, co pro nás udělali. I naše hra nebyla nijak bez chyb, i nasazení bychom očekávali větší. Výsledek zápasu jsem nesledoval, dali jsme něco kolem 6-7 gólů

No a pak to přišlo. Po zápase jsme se vrátili na chatu Irena, kde nám paní domácí mezi tím nahřála saunu a výřivku. Proč to neříci na rovinu. Trenéři se nejdříve zodpovědně postarali o kluky, zejména bezpečnost v sauně a i ve výřivce, kde bylo nutno bedlivě hlídat, aby pro změnu újmu neutrpěla výřivka. Když se kluci dostatečně vyrochnili, byli odesláni do horních pater k trenérovi Fišerovi a zbytek trenérů si dopřála svoji dávku relaxu :-). Po večeři jsme si rozebrali odehrané utkání a následovalo osobní volno, kluci měli k dispozici stolní fotbal, ping-pong, zmenšená verze kulečníku a televize. Zatímco promítání seriálu Simpsonovi se setkalo s všeobecným přijetím, tak následný seriál Ordinace v růžové zahradě jsem zkousnul jen s největším sebezapřením a to narozdíl od některých hráčů jež jej doslova hltali :-). Následovala večerka. Kluci způsobně zalehli, nedělali kraviny, ale mnozí krafali dlouho do noci. Trenérům tím den neskončil, neboť samozřejmě museli naplánovat následující den a tak nějak celkově pohovořit o situaci ve fotbale.  :-)

 

den druhý - pátek

 

snídaně: obležený talířek, rohlíky, chleba, vánočka - čaj

oběd: hmmm, kdybych si tak vzpomněl, rajská omáčka s knedlíkem

večeře: vepřový řízek s bramborem

II. večeře: jablko ...využili jsme jako odpolední svačinu

 

Budíček byl stanoven na 7.30 hod. oproti jiným letům jsme letos vynechali rozcvičky a hle, oni nechyběli ani trenérům a kluků už vůbec ne. Majíce tu čest, že jsem se z trenérského kvarteta probudil prvý, došel jsem vzbudit zbytek realizačního týmu, abych následně zjistil, že soutěž v řezání dřeva jednoznačně vyhrál trenér Fišer, který během noci nařezal asi dva kamiony, zatímco trenéři pešek s Žierikem společně nařezali sotva jeden. Po snídani jsme si poklidili pokoje a vyrazili na Jesenický plac na trénink. Po krátkém rozcvičení jsme se rozdělili do tří týmů. Bohužel si pamatuji pouze složení týmu příznačně pojmenovaného Los senioros kryplos, jehož páteř tvořili všichni 4 trenéři a zdatně se do týmu zapojil i Tomáš Itner a Dan mašek (mezi námi volba těchto hráčů nebyla náhodná, někdo to prostě oběhat musel :-D). I přes značný věkový handicap Los senioros kraplos bezpečně celý turnaj vyhráli. Na druhém místě skončil tým se spojeným názvem FC Chelsea-Barcelona, jež dokonce jedenkráte dokázal s vítězným týmem remizovat. třetí místo zbylo na tým AC Sparta (že by stejné umístění, které na Spartu čeká i v lize? :-)). I tento tým ale zejména v zavěrečné fázi zlepšil svoji hru a i jemu se podařilo jedenkráte s vítězným týmem remizovat. Hrálo se stylem 3x každý s každým. Rozložení hráčů ve zbývajících týmech si nepamatuji, ale kluci vědí a jistě se rádi pochlubí. Mnohé se dá vydedukovat už z názvů týmů.

Po dobrém obědě jsme si provedli vyhodnocení dopoledního miniturnájku a po poledním klidu se rozjel vědomostní audiokvíz. V něm kluci mimo jiné poznávaly hymny jednotlivých týmů, ukázky z filmů, písní a to vždy s fotbalovou tématikou. Někteří zvládli poznat i celkem dost těžké audioukázky, aneb vy víte, z jakého filmu je ukázka:,, To ti říkám Ludvo, že jestli si ten fotbal neprosadíš, tak jsi u mne mrtvej muž,,Kluci to věděli. Audiokvíz se povedl, hlavní výpočetní středisko zpočítalo výsledky, ale ty byly vyhlášeny až večer. mezi tím jsme se vydali do obce Kryry, kde jsme měli domluveno další přátelské utkání. naše podezření, že jsou ti Kryrští nějací malí se nám potvrdilo po konci utkání, kdy jsme se dozvěděli, že hráči Kryr byli narozeni v roce 2003. I tak ale musíme uznat, že byli velmi šikovní a jako soupeř na rozehrání dokonalí. Jediná chybička tak byla, že jsme hrali na minihřišti pro starší přípravku systémem 5+1, což při počtu 16 hráčů, které jsme měli k dispozici byl problém se střídáním. Trenér Fišer ale prokázal, že co se střídání týče, je to starý praktik a tak nemrknul okem a posílal na plac jednu  pětici za druhou. Stejně se točili i brankáři v brance. V zápase jsme udrželi čisté konto a naopak jich pár dali., skore jsem ale nijak nesledoval.

Po příjezdu na chatu nás pět čekala nahřátá sauna a výřivka. Těchto potěšení jsem si ale ani já ani trenér Fišer neužili, neb jsme měli vstupenky na galavečer boxu. K boxerskému večeru snad jen toliko, že až si myslím, že každý sport je prospěšný, tak se nemohu zbavit dojmu, že fotbal narozdíl od boxu přece jen trochu více pěstupej v klukách smysl pro spolupráci, kolektivní hru a smysl pro čest (ale boxeři by mi asi oponovali). mezi tím na kluky dohlíželi trenéři Pešek se Žierikem a asistentka Lásková. Dle jejich hlášení proběhlo vše v pořádku, vyhodnotili si výsledky kvízu, předali si ceny pro vítěze ale i pro ty na dalším místech a po osobním volnu šli kluci chrnět.

 

den třetí - sobota

snídaně: obložený talíř, koláče, vánočka, čaj, kakao

oběd: frankfurtská (naprosto luxusní) polévka, svíčková omáčka s knedlíkem

věčeře: kuřecí plátek se sýrem s hranolkami

II. večeře: pomeranč

 

Budíček, hygiena, snídaně, zkrátka žádná změna v denním režimu. protože jsme si byli vědomi toho, že nás odpoledne čeká snad nejtěžší soupeř z kategorie starší přípravky, uzpůsobili jsme tomu i dopolední program. Proto jsme nešli trénovat, ale zapracovali na týmovém duchu společným drobným výletem po okolí Jesenic. A aby byl nějaký cíl, kluci nakonec našli věhlasný poklad kapitána Kida, který se v okolí Jesenic již nějaký čas skrývá. Nakonec jsme si trasu přeci jen nepatrně natáhli, ale co je to pro trénovaného sportovce 5 km klidné chůze. Na oběd jsme dorazili jentaktak, aby se kluci umyli a sesedli se ke stolům. Oběd byl výborný a tak ihned po jeho dojezení byl naordinován klid na pokojích a toto bylo důsledně dodržováno. Pak jsme se vydali do Rakovníka k hlavnímu zápasu soustředění. Samotný zápas bude popsán v sekci ,,vyhodnocení zápasů,, a tak zde pouze napíši, že jsme zaslouženě vyhráli 2:0

Po návratu na chatu na nás naposledy čekala sauna s výřivkou. A to se už pomalu začali trousit rodiče. Ty jsme usadili do společenské místnosti a sami s klukama ještě po večeři provedli celkové vyhodnocení celého soustředění. Všichni kluci dostali ocenění za práci v týmu SKP a to bez rozdílu všichni stejné, protože až to někomu kope lépe a někomu hůře, tak to prostě tak cítíme. Ukázkou toho byl i zápas proti Tatranu, do kterého nezasáhli všichni hráči, ale i přesto s týmem žili. Tak věříme, že oceněné udělalo klukům radost. Pak kluci rozkoukali animový film (přece nebudu psát pohádku) v televizi a rodiče tak měli možnost vyslechnout si podstatné informace od trenéra Peška. Pro ty, kteří nemohli být přítomni, shrnuji hlavní a nejpodstatnější informace:

 

1) kluci v příští sezoně zůstanou pospolu, neměli by se jakkoliv trhat (a to ani roč. 2001)

2) budou přihlášení do okresního přeboru Kladna, kde je v současnosti 12 týmů a všechny týmy potvrdily účast v příštím roce (mimo jiné i Nové Strašecí) - očekáváme z tohoto kroku pestřejší a kvalitnější soupeře

3) Rok na to budou kluci hrát Krajský přebor mladších žáků

4) konkrétní trenér ještě není znám, ale v užším výběru jsou 4 trenérská jména, mimo to pokud by měl ale někdo z rodičů zájem, bylo by výborné, kdyby  k budoucímu trenérovi přišel vedoucí mužstva z řad rodičů. Úloha vedoucího mužstva je zejména vyplňovaní zápisů o utkání a podobných administrativních záležitostí, aby se s tímto nemusel zdržovat trenér a mohl se věnovat klukům 

5) na zápasy se již bude jezdit autobusem, rodiče mohou cestovat s kluky

 

Podotýkám, že ač tyto informace byly sděleny jasně a srozumitelně, nelze zcela úplně vyloučit, že se bude moci něco změnit. Zatím to ale na to nevypadá a všichni zainteresovaní se plně vynasnaží, aby výše uvedené body se stali realitou, neboť jednomyslně jsme se my trenéři usnesli na tom, že toto je jasná koncepce, která by měla klukům vyhovovat, zajistit pokračování ve fotbalové kariéře.

    No a pak následovala volná zábava. Pro rodiče jsme si připravili nějaké to pohoštění, Nápojů bylo rovněž dost a tak nebylo třaba kamkoliv běhat s PET lahvemi (účastníci loňského soustředění vědí o čem mluvím). Setkání rodičů zodpovědně pojali i Jirka Týče s Richardem Itnerem, kteří jej využili naminisoustředění a plně se celý večer připravovali na zápas, jež měli následující den odehrát:-). O zážitky a historky nebylo nouze a tak se tento rok nedostalo ani na téma koně, nicméně i tak Jirka Holý několika příhodami přesvědčil posluchače, že dar na vyprávění prostě má. :-) Ráno, raníčko jsem pak brzo, brzyčko soustředění opustil a odjel tentokráte se svým potomkem na turnaj do Slaného. Finální úklid tam měli na starosti trenéři Fišer a Žierik a asistentka Lásková.  (trenér Pešek je na fotbalový zápas už někdy v 05.00 hod. a i proto jsme jej pak ve večerních hodinách nemohli u diskuzního stoulu potkat)

 

A tak si myslím, že soustředění dopadlo dobře. Máme před sebou ještě celé jaro, vynasnažíme se, aby kluci ještě nějaké ty zápasy odehráli a předvedli co umějí. Po skončení sezony se rozloučíme. Kluci směřují do SK a my trenéři pro ročníky narozené kolem roku 2008.

 

 

PS: neskonale se omlouvám za případný chyby a překlepy, ale je tolik hodin kolik je a já již nemám sil to po sobě číst, stačí, že jsem to napsal. Inu mě není dobré pouštět za klávesnici. :-)

 

trenér

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

dopoledne