zimní spánek

29.11.2012 20:42

Tak nám skončila podzimní část poslední sezony, kterou kluci stráví pod hlavičkou Sportovního klubu policie Rakovník (tedy pokud se nestane nic mimořádného). Celý podzim si každý může zhodnotit velice jednoduše, stačí když si přečte hodnocení jednotlivých zápasů a zprávy, které se na těchto stránkách od začátku sezony objevily.

Je jasné, že kluci se toho musí ještě mnoho učit. Někteří musí zlepšit ovládání míče, někteří důraz či důslednost, někteří musejí zlepšit přístup k tréninkům apod. Je toho zkrátka moc. Ale proto tu jsme, abychom se to společně učili. Navzdory těmto nedokonalostem si za sebe myslím, že máme velmi schopný a nadějný tým, který už chápe pojem týmové hry a týmového cítění a proto je naše hra velmi často pohledná a má svoji myšlenku.

Protože z vlastní zkušenosti vím, že od každého sportu je třeba malá pauza, pravidelně ji činíme v časech nadcházejích Vánočních svátků. Proto bude fajn, když i ti největší nadšenci si odpočinou od fotbalu, za ten měsíc, co pauza bude trvat, už rozhodně nic nezapomenou, ale naopak by měli získat ještě větší chuť do fotbalu.

Proto jsme úspěšným turnajem dne 24.11.2012 ukončili podzimní část. Jak jste již mohli vyčíst, tak počátek zimní přípravy je datován na 8.1.2013, kdy jak se doufám, všichni sejdeme v rakovnické hale TJ TZ u autobusového nádraží. V rámci zimní přípravy budeme v hale dřít kombinační hru a pokud nám počasí dovolí, tak středy se budeme potkávat na umělé trávě na Sokolovně, kde naopak budeme drilovat dovednosti s míčem. Vím, že máme mezi sebou hráče, kteří jsou náchylní na nemoce a proto necháváme plně na rozhodnutí rodičů, zda uznají, že počasí v uvedený den je způsobilé pro trénování (určité hranice samozřejmě mají i samotní trenéři). Nicméně základem proto, aby venkovní tréninky pro hráče byly přínosné, je, aby kluci měli kvalitní sportovní oblečení na převlečení. Trenéři venkovní tréninky doporučují a až na opravdu čestné výjimky při dodržení zásad převlékání, teplých nápojů apod. venkovní tréninky klukům prospějí a tyto tréninky nejsou příčinami nemocí.

Ač se to zdá předčasné (věřte, není) tak jménem trenérů a celého realizačního týmu Sportovního klubu policie Rakovník přeji klukům i rodičům a všem našim příznivcům skutečně klidné svátky, vždyť Mikuláše tu máme již příští týden. :-)

 

PS: ikdyž stejně jako trenéři, tak i tyto stránky upadají do měsíčního zimního spánku, stejně se zde budou objevovat pravidelné aktualizace. Počítám, že oživím tipovací soutěž, možná něco do blogu napíšu, rozhodně si pohlídejte nejbližší akce a jejich případné změny (termíny apod.)

 

Jan Láska